UFC

Wyniki UFC 260: Marc-Andre Barriault zmasakrował charakternego Abu Azaitara (VIDEO)

Marc-Andre Barriault pokonał Abu Azaitara przez techniczny nokaut w ostatnich sekundach pojedynku.

W pojedynku otwierającym galę UFC 260 w Las Vegas Marc-Andre Barriault (12-4) rozpędzał się z minuty na minutę, w ostatnich sekundach ubijając zmasakrowanego już i wycieńczonego Abu Azaitara (14-3-1).

W pierwszej rundzie walki powracający do akcji po 2,5-letniej przerwie Abu Azaitar (14-2-1) był nieco aktywniejszy i skuteczniejszy od Marca-Andre Barriuaulta (11-4). Trafiał nieco częściej w klinczu, szczególnie kolanami na korpus, a także w dystansie – głównie niskimi kopnięciami. Wkładał jednak sporo mocy w każdy niemal cios.

W drugiej odsłonie Azaitar zachwiał co prawda rywalem jednym z uderzeń, ale na przestrzeni pięciu minut to Barriault był aktywniejszy i skuteczniejszy. Walka długimi fragmentami toczyła się w klinczu, gdzie Kanadyjczyk terroryzował rywala łokciami i podbródkami. Także w dystansie proste Barriaulta działały lepiej aniżeli sierpy wycieńczonego już Marokańczyka.

Trzecia runda stała już pod znakiem totalnej dominacji Kanadyjczyka, który zachował znacznie więcej sił. Zdzielił rywala serią uderzeń, a potem walka trafiła do parteru – z Kanadyjczykiem na górze.

Barriault przez kilka minut masakrował Azaitara z pozycji bocznej i dosiadu, ale sędzia nie spieszył się z przerwaniem pojedynku. Marokańczyk pokazał sporo serca, cały czas starając się wydostać z dramatycznego położenia – pomimo iż był już okrutnie porozbijany i wyczerpany.

Na kilka sekund przed końcem Barriault podkręcił tempo i w końcu sędzia zdecydował się na przerwanie rzezi.

Marc-Andre Barriault wygrał tym samym pierwszą walkę w UFC. Jego ostatnia wygrana z Oskarem Piechotą została bowiem zmieniona na no contest z powodu wpadki dopingowej Kanadyjczyka.

Bilans Abu Azaitara w UFC wynosi obecnie 1-1.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.