UFC

Wyniki UFC 244: Shane Burgos zdemolował Makwana Amirkhaniego – VIDEO

Shane Burgos pokazał doskonałą formę, demolując Makwana Amirkhaniego w Madison Square Garden.

Kapitalnie usposobiony Shane Burgos (13-1) przeokrutnie sterroryzował Makwana Amirkhaniego (15-4) podczas gali UFC 244 w Nowym Jorku, kończąc porozbijanego i wyczerpanego rywala w trzeciej rundzie.

Amirkhani nie kalkulował, od razu poszukując obalenia. Jednym z ciosów rozciął Burgosa, kładąc go następnie po krótkiej szarpaninie na plecach. Amerykanin z czasem wstał, ale pozostał unieruchomiony pod siatką, gdzie kurdyjski Fin uwiesił się na nim jak pitbul, co i rusz zaciągając go do parteru. Burgos regularnie wracał jednak na nogi, czasami chwytając się siatki.

Mr. Finland zaatakował gilotyną, szukając też potem brabo. Burgos przetrwał jednak te ataki i walka wróciła na nogi. Tam Shane podkręcił tempo, stopując próby obaleń Makwana. Odwrotnie ustawiony Amirkhani grzmotnął go jednak ładnymi prawymi sierpami, ale to Burgos był agresorem, dosięgając rywala kilkoma uderzeniami.

Hurricane narzucił mocne tempo od początku drugiej rundy. Nacierał, zamykał Amirkhaniego na siatce, czając się na srogie sierpy i podbródki, ale to szybkoręki Fin trafiał częściej – głównie szybkim jabem i kontrującym prawym sierpem. Kilka ciosów agresywnie nastawionego Burgosa doszło jednak celu. Mr. Finland poszukał obalenia pod siatką. Walczył o nie jak zły, ale nie był w stanie przewrócić rywala. Gdy walka wróciła na środek oktagonu, przewaga Amerykanina nie podlegała już dyskusji. Zdzielił zmęczonego Amirkhaniego srogimi ciosami na korpus, poprawił na głowę. Desperacka próba zapaśnicza Fina, którą kończy jednak na plecach, inkasując z góry łokcie i uderzenia od rozpędzonego już na tym etapie walki Burgosa.
Latające kolano w wykonaniu Makwana na otwarcie trzeciej rundy. Burgos szybko jednak przejmuje stery walki w swoje ręce – rozpuszcza ręce, trafia, posyła Amirkhaniego na deski! Rzuca się za naruszonym rywalem! Bombarduje go z gardy! Fin przetrwał jednak nawałnicę, choć był mocno rozbity.

Burgos wrócił na nogi, zapraszając tam rywala. W stójce kapitalnie dysponowany Amerykanin rozbijał desperacko szukającego cepów i obalenia Fina. Rozpłaszczył go ponownie na brzuchu. Makwan okrutnie zmęczony. Inkasuje kanonadę łokci na głowę, uwieszając się pod siatką u nogi Burgosa. Ten układa sobie następnie rywala na plecach, unieruchamia go i bombarduje jego korpus. Au… Następnie zaprasza go z powrotem na nogi. Amirkhani ledwie wstaje, rozbity w nic. W stójce inkasuje kolejne ciosy na korpus, po których pada na deski. Sędzie oszczędza mu dalszych cierpień.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Shane Burgos odnosi w ten sposób trzecie z rzędu zwycięstwo, szlifując bilans w oktagonie amerykańskiego giganta do 6-1. Seria dwóch wiktorii Makwana Amirkhaniego dobiega końca.

*****

UFC 244: Masvidal vs. Diaz – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button