Wyniki UFC 244: Edmen Shahbazyan pięknym kopnięciem znokautował Brada Tavaresa – VIDEO

Edmen Shahbazyan potwierdził nie lada talent, deklasując Brada Tavaresa podczas gali UFC 244 w Nowym Jorku.

Najmłodszy zawodnik gali UFC 244 w Nowym Jorku, ledwie 21-letni Edmen Shahbazyan (11-0) nie dał najmniejszych szans powracającemu do akcji po ponad rocznej przerwie weteranowi Bradowi Tavaresowi (17-6), nokautując go w pierwszej rundzie.

Obaj zawodnicy rozpoczęli walkę spokojnie, próbując się rozczytać nawzajem. Tavares poszukał ataku kombinacją 1-1-2, Shahbazyan przetestował lewego sierpa. Młodzian zainkasował ładną kontrę od Hawajczyka. Lewy sierp z krosem autorstwa Tavaresa dochodzą celu, ale mający ormiańskie korzenie Amerykanin pozostaje niewzruszony i cierpliwy.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Edmen smaga Hawajczyka ładnymi jabami. Poprawia kombinacją 1-2, posyłając desperacko szukającego jego nogi weterana na deski! Tavares wraca na nogi, ale Shahbazyan czuje krew, rusza do ataków! Rozpuszcza ręce, wstrząsa ponownie Hawajczykiem! Zamyka rywala na siatce! Atakuje kolanem na głowę! Smaga go lewym prostym dla zmyłki, po którym wyprowadza niesygnalizowane kopnięcie na głowę lewą nogą, ścinając Tavaresa! Zanim sędzia jest w stanie przerwać walkę, Shahbazyan usypia jeszcze weterana młotem!

Utalentowany młodzieniec odnosi tym samym czwarte z rzędu zwycięstwo, w tym trzecie kolejne przez skończenie w pierwszej rundzie.

W wywiadzie po gali podopieczny Edmonda Tarverdyana zapowiedział marsz po tron kategorii średniej.

Dla Brada Tavaresa, który na miesiąc przed galą zastąpił w tej walce kontuzjowanego Krzysztofa Jotkę, jest to druga z rzędu porażka i pierwsza od prawie pięciu lat przez nokaut.