UFC

Wyniki UFC 243: Khalid Taha poddał desperacko szukającego parteru Bruno Silvę – VIDEO

Khalid Taha zdominował w stójce i ostatecznie poddał Bruno Silvę podczas gali UFC 243.

W pojedynku otwierającym galę UFC 243 w Melbourne Khalid Taha (14-2) poddał w trzeciej rundzie debiutującego w oktagonie Bruno Silvę (11-4-1).

Od początku Taha dążył do półdystansu, tam rozpuszczając potężne sierpy – i już w jednej z pierwszych akcji posłał Brazylijczyka na deski. Ten jednak przetrwał, zwalniając następnie akcję w klinczu.

W stójce Silva hasał do boków, próbując opędzać się od nacierającego rywala ciosami i kopnięciami. Gdy Taha przedzierał się do półdystansu, bomby świszczały na lewo i prawo. Górujący nad rywalem fizycznie i siłowo niemiecki Libańczyk dobrze też bronił się przed zapaśniczymi próbami. Dwukrotnie Brazylijczyk rąbnął go jednak w krocze – kopnięciem i kolanem. Taha kontynuował jednak walkę.

Na początku drugiej rundy Libańczyk posłał Brazylijczyka na deski po raz kolejny – tym razem prawym prostym – później mając wiele szczęścia – próbował bowiem kopnąć w głowę klęczącego rywala, ale na swoje szczęście przestrzelił. Taha podkręcił tempo, ruszając do ostrych ataków, ale Silva wykorzystał jego agresję, przenosząc walkę do parteru. Z góry przewaga Brazylijczyka nie podlegała dyskusji. Nie pozwalał Libańczykowi wrócić na górę, aktywnie go obijając ciosami i łokciami. Utrzymał tak na dole Tahę do końca rundy.

Silva natychmiast poszukał obalenia na otwarcie trzeciej rundy – dopiął swego, ale Taha wrócił na nogi. Obaj mocowali się długimi fragmentami w klinczu, gdzie Brazylijczyk nadal pracował nad przeniesieniem walki na dół. Bez powodzenia. Desperacko nadal poszukujący obalenia Silva skończył w żółwiu, tam rozbijany przez Libańczyka, który czaił się też na duszenie zza pleców. Taha w kotłowaninie złapał ciasny trójkąt rękami, zmuszając Silvę do odklepania walki.

Dla 26-letniego Khalida Tahy jest to drugie z rzędu zwycięstwo przed czasem.

*****

UFC 243: Whittaker vs. Adesanya – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button