Wyniki UFC 236: Nikita Krylov poddał Ovince’a St. Preuxa – VIDEO


Nikita Krylov odniósł pierwsze zwycięstwo po powrocie do UFC, poddając swojego starego znajomego Ovince’a St. Preuxa.

Na otwarcie karty głównej gali UFC 236 w Atlancie Nikita Krylov (26-6) zrewanżował się Ovince’owi St. Preuxowi (23-13) za porażkę sprzed pięciu lat, poddając Haitańczyka w drugiej rundzie.
Początek walki należał do mobilnego Ukraińca, który szybkimi ciosami i kopnięciami kilka razy dosięgnął Haitańczyka. Ten poszukał jednak obalenia i choć na moment przewrócił rywala, nie był w stanie utrzymać go na dole, w pewnej chwili będąc nawet zmuszonym ratować się przed gilotyną. OSP utrzymał jednak walkę w klinczu, gdzie cały czas walczył o położenie Krylova na plecach. W końcu to Ukrainiec pokusił się o obalenie, co jednak okazało się błędem, bo został natychmiast przetoczony – i Haitańczyk trafił do jego dosiadu. Z tej pozycji OSP zaatakował uderzeniami, ale Krylov wykaraskał się i wrócił na nogi. Dosięgnął ciężko oddychającego już St. Preuxa kilkoma ciosami, na koniec próbując jeszcze obalenia i kopnięcia na głowę – ale bez powodzenia.

Na otwarcie drugiej rundy Krylov zdzielił zmęczonego rywala dobrymi prostymi i kopnięciami. OSP poszukał obalenia pod siatką, ale Ukrainiec świetnie się wybronił – a z czasem sam skontrował zapaśniczo, wynosząc St. Preuxa i ciskając nim o deski. Od razu przedarł się do dosiadu, później zachodząc skręcającemu się rywalowi za plecy. Tam zmusił go do klepania duszeniem.

W ten sposób Górnik wraca na zwycięskie tory po porażce z Janem Błachowiczem, podczas gdy Ovince St. Preux doznaje drugiej z rzędu – i trzeciej w ostatnich czterech występach – przegranej.

*****

UFC 236: Holloway vs. Poirier 2 – wyniki i relacja


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *