Wyniki UFC 236: Brandon Davis poddał Randy’ego Costę – VIDEO


Brandon Davis i Randy Costa dali miłą dla oka, pełną ostrych spięć walkę na otwarcie gali UFC 236 w Atlancie.

Debiutujący w kategorii koguciej Brandon Davis (10-6) przerwał czarną serię dwóch porażek, podczas gali UFC 236 w Atlancie po dobrej, efektownej bijatyce poddając w drugiej rundzie stawiającego pierwsze kroki w oktagonie Randy’ego Costę (4-1).
Costa rozpoczął niezwykle agresywnie, od razu z szerokiego ustawienia zasypując Davisa gradem ciosów i kopnięć.

Davis przetrwał jednak nawałnicę, z czasem zachęcając debiutanta do kolejnych uderzeń. Sam potraktował go serią dobrych ciosów, ale czasem Costa znów przejął stery walki w swoje ręce, dziwacznymi uderzeniami i niesygnalizowanymi kopnięciami na głowę w środku kombinacji trafiając Davisa. Ten jednak niewiele robił sobie z tych uderzeń, nieustannie zachęcając rywala do kolejnych. Do końca rundy obaj zanotowali jeszcze sporo dobrych ataków, nieszczególni dbając o defensywę – ale to Davis wydawał się w swoich poczynaniach bardziej wyrachowany i spokojniejszy.

Początek drugiej odsłony należał do Costy, który okrutnie naruszył Davisa kombinacją 1-2, rzucając go na siatkę. Tam jednak popełnił fatalny błąd i zamiast dopełnić dzieła zniszczenia uderzeniami, wpadł w klincz. Davis przetrwał, w końcu złapał dystans – i obaj poszli w ostre tany. To Davis wyszedł z nich zwycięsko, naruszając rywala dobrymi ciosami i kontrującym kolanem. Costa próbował ratować się zapasami, ale skończył na kolanach z rywalem za plecami – Davis przełożył ręce pod jego szyją i bez wpinania nóg zmusił go do klepania.

W ten sposób Brandon Davis najprawdopodobniej ratuje się przed zwolnieniem, bo trzecia z rzędu porażka mogłaby oznaczać kres jego przygody z UFC.

*****

UFC 236: Holloway vs. Poirier 2 – wyniki i relacja


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *