Polskie MMAUFC

Wyniki UFC 231: Joanna Jędrzejczyk przegrywa z Valentiną Shevchenko

Joanna Jędrzejczyk nie zdołała sięgnąć po złoto wagi muszej – Polka przegrała z Valentiną Shevchenko podczas gali UFC 231 w Toronto.

Joanna Jędrzejczyk (15-3) nie zaliczy swojego debiutu w kategorii muszej do udanych. W co-main evencie gali UFC 231 w Toronto, na szali którego znalazł się pas 125 funtów, Polka przegrała decyzją sędziowską z Valentiną Shevchenko (16-3), na przestrzeni pięciu rund nie mając wiele do powiedzenia.

Obie zaczęły bezpiecznie, od lowkingów. Valentina czająca się, Joanna mobilna. Kolejne lowkingi SHevchenko dochodzą celu. Polka odpowiada fontalem na korpus, ale potem inkasuje krosa. Klincz! Kapitalna wycinka Kirgizki, trafia do pozycji bocznej! Stabilizuje pozycję, trafia łokciem, szuka krucyfiksa! Ale Polka wstaje, choć inkasuje jeszcze uderzenie na głowę. Walka przenosi się do klinczu, gdzie Shevchenko szuka rzutu przez biodro, ale Jędrzejczyk dobrze się broni. Nasza zawodniczka wciśnięta do siatki. Opowiada krótkimi kolanami na korpus, broni się dobrze przed haczeniami i wycinkami ze strony Kirgizki. Półtorej minuty do końca. Joanna szuka kolan na korpus. Rozerwanie klinczu. Walka wraca na środek oktagonu na 70 sekund przed końcem. Polka szuka prostych i frontali, ale bez powodzenia. Shevchenko z lowkingiem, ale Jędrzejczyk trafia krosem. Obrotówka Valentiny na korpus dochodzi celu, Joanna odpowiada krosem. Polka aktywniejsza, ale wiele uderzeń pruje powietrze, Kirgizka cierpliwa, metodyczna. W ostatnich sekundach Jędrzejczyk szuka jeszcze kopnięcia, ale zostaje ono przechwycone. Koniec.

https://twitter.com/_FrankReynolds/status/1071629439426023424

Śliczne frontalne kopnięcie na twarz w wykonaniu Valentiny na otwarcie, dochodzi potem lowking, obrotowy backfist. Polka odpowiada krosem, potem dokłada w końcu frontala na korpus. Inkasuje jednak 1-2 od Kirgizki. Minuta walki w drugiej rundzie minęła. Kontra prawym sierpem Shevchenko. Lowkingi polskiej zawodniczki. Valentina delikatnie wycofana, czai się na kontry. Kombinacja Bullet – dochodzi tylko lowking. Polka dużo aktywniejsza, ale ciosy nie dochodzą. Śliczne kontry krosem w wykonaniu Shevchenko – dwa razy trafia czysto. I klejny soczysty kros Valentiny. Olsztynianka szuka odwrotnej pozycji. Kapitalny prawy sierp w kontrze Valentiny, Jędrzejczyk na chwilę traci balans, ale wraca do siebie. Joanna wpada w dystans, przewrócona. Wstaje, ale ponownie Shevchenko rzuca nią o deski. Valentina trafia od pozycji bocznej, szuka krucyfiksu, jednocześnie od czasu do czasu gnębiąc reprezentantkę Polski łokciami. Dochodzą, jeden po drugim. Polka bezradna z pleców grymas bólu na twarzy. Wstaje pod siatką, ale inkasuje srogie kolano na głowę wyraźnie rozbita. Shevchenko znów przewraca Jędrzejczyk.

https://twitter.com/_FrankReynolds/status/1071631008930455554

Kolejny kapitalny frontal na twarz w wykonaniu Shevchenko na otwarcie rundy. Polka energetyczna, ale Kirgizka pozostaje w gotowości. Rewelacyjna obrotówka Valentiny rzuca Jędrzejczyk kilka metrów do tyłu. Joanna próbuje,stara się, rzuca masę lewych prostych, szuka snapkicków, ale bez sukcesów. W końcu kros naszej zawodniczki dochodzi, ale Kirgizka odpowiada własnym. Nos Joanny cały zakrwawiony. Olsztynianka trafia ponownie krosem w 1-2, potem nawet zaskakuje rywalkę kopnięciem na głowę, ale Shevchenko nic sobie z tego nie robi – jej uderzenia ważą znacznie więcej. Kolejny srogi kros autorstwa Shevchenko, potem kolejny frontal na twarz naszej zawodniczki. Valentina szuka obalenia, ale Joanna broni się dobrze. Inkasuje jednak serię uderzeń. Odpowiada lowkingami. Superman punch Kirgizki. Jędrzejczyk trafia kilkoma uderzeniami, na chwilę odzyskuje rezon, ale Shevchenko zamyka ją na ogrodzeniu, tam jeszcze atakując dobrymi kolanami na głowę.

Czwartą rundę Valentina rozpoczęła od serii lowkingów, ale Polka skarciła jej obrotowego backfista ślicznym krosem. Po minucie Shevchenko na chwilę przeniosła walkę do klinczu, ale tam Jędrzejczyk szybko złapała dystans. Polka podkręciła tempo. Jej krosy i frontale zaczęły dochodzić, ale… Kopnięcie okrężne na korpus olsztynianka przypłaca wylądowaniem na plecach. Shevchenko w pozycji bocznej, ale Jędrzejczyk walczy o powrót na nogi – i dopina swego. Pod siatką Valentina nie pozwala wydostać się Joannie – choć nie wyprowadza ofensywy poza okolicznościowymi kolanami na korpus. Minuta do końca walki. Jędrzejczyk w końcu ucieka spod siatki. Shevchenko aktywniejsza, Jędrzejczyk czeka. Kirgizka traktuje naszą zawodniczkę soczystymi prostymi na koniec, choć w ostatnich sekundach Joanna odpowiada.

Srogi prawy Valentiny na otwarcie rundy, potem kolejny, Joanna odpowiada frontalem. Jędrzejczyk agresywniejsza, wie, że przegrywa. Próbuje ostrzeliwać z dystansu, lewy prosty dochodzi, ale Kirgizka po raz kolejny skraca świetnie dystans, wykorzystując też atak Polki – i zamyka ją na siatce w klinczu. Olsztynianka próbuje odpowiadać krótkimi ciosami, ale niewiele z tego wynika. Shevchenko tylko jednak kontroluje i w końcu sędzia rozrywa klincz. Trzy minuty do końca. Ładny kros Jędrzejczyk, ale Shevchenko od razu odpowiada. Joanna traktuje rywalkę frontalem na schaby, szuka kopnięcia na głowę. Valentina trafia obrotówką, szuka klinczu, ale Joanna zrywa. Olsztynianka próbuje, stara się, ale jej uderzenia w większości prują powietrze lub trafiają na gardę. Shevchenko uderza rzadziej, ale jest znacznie precyzyjniejsza, wyrachowana taktycznie i sprawna technicznie. Wykorzystuje kolejny atak Polki i zamyka ją na kilkadziesiąt sekund w klinczu. W końcówce Shevchenko zdzieliła jeszcze Jędrzejczyk obrotowym backfistam i mocnym krosem.

https://twitter.com/_FrankReynolds/status/1071637212436070400

Sędziowie wypunktowali walkę jednogłośnie na korzyść Valentiny Shevchenko (3 x 49-46), która rozsiada się na tronie wagi muszej.

https://twitter.com/Maldobabo/status/1071638605200846848

https://twitter.com/_FrankReynolds/status/1071636468257513472

*****

UFC 231: Holloway vs. Ortega – wyniki i relacja na żywo

Powiązane artykuły

Back to top button