UFC

Wyniki UFC 231: Gunnar Nelson w krwawej łaźni topi Alexa Oliveirę – video

Gunnar Nelson powrócił z dalekiej podróży w walce z Alexem Oliveirą, kończąc brazylijskiego Kowboja w drugiej rundzie przez poddanie.

Podczas gali UFC 231 w Toronto Gunnar Nelson (17-3-1) miał nie lada problemy w pierwszej rundzie walki z Alexem Oliveirą (20-6-1), ale przetrwał, w drugiej demolując Brazylijczyka łokciami z góry i ostatecznie go poddając.

Po ostrej szarży – piekielnie szybkiej i z celnymi ciosami – Nelson skrócił dystans, szukając obalenia, inkasując jednak pod siatką łokcie na głowę. Brazylijczyk wybronił się przed pierwszą próbą, ale przy kolejnej pomógł sobie, ostentacyjnie chwytając się siatki. Sędzia przerwał walkę, ostrzegł go, następnie ponownie ustawiając zawodników w klinczu pod siatką. Tam Islandczyk w końcu sfinalizował obalenie, zachodząc Oliveirze za plecy – i zapinając trójkąt na brzuchu Brazylijczyka. Ten jednak skręcał się do boku, ostrzeliwując Nelsona i z czasem odwracając pozycję. Z góry natomiast rozpętał piekło, terroryzując Islandczyka kanonadą uderzeń, z których wiele doszło celu. Nelson przetrwał jednak, w końcówce zagrażając nawet brazylijskiemu Kowbojowi skrętówką – ale bez powodzenia.

W drugiej rundzie walka szybko przeniosła się do klinczu z inicjatywy Oliveiry, który wbił Nelsona w siatkę, tam szukając obalenia i jednocześnie w wolnych chwilach ostrzeliwując zakrwawionego już oponenta. Po niespełna dwóch minutach Islandczyk odwrócił jednak pozycję, wyniósł Oliveirę i cisnął nim o deski. Ekspresowo utorował sobie drogę do dosiadu, tam spokojnie przygotowując się do ataku i jednocześnie dbając cały czas o ciasna kontrolę. Dwie minuty do końca. Oliveira klei się, próbuje unieruchamiać Nelsona. Inkasuje pojedyncze uderzenia, próbuje mostkować – law bez powodzenia. Półtorej minuty do końca. Srogi łokieć Islandczyka. Sędzia pogania Nelsona, nawołując o akcję. Minuta do końca. Ostre łokcie! Brazylijski Kowboj cały porozcinany, krwawi jak świniak! Oddaje plecy, duszenie, klepanie, koniec!

https://twitter.com/_FrankReynolds/status/1071623136792190977
https://twitter.com/_FrankReynolds/status/1071623302806945792

Islandczyk wraca w ten sposób na zwycięskie tory po półtorarocznej przerwie i porażce z Santiago Ponzinibbio.

Seria dwóch wiktorii z rzędu Alexa Oliveiry dobiegła tym samym końca.

*****

UFC 231: Holloway vs. Ortega – wyniki i relacja na żywo

Powiązane artykuły

Back to top button