Wyniki UFC 231: Carlos Diego Ferreira przetrwał tarapaty, ubił Kyle’a Nelsona – video

Carlos Diego Ferreira miał sporo problemów z Kylem Nelsonem, ale przezwyciężywszy je, skończył rywala uderzeniami w parterze.

Mocno faworyzowany Carlos Diego Ferreira (14-2) przetrwał trudne chwile na początku walki z debiutującym w oktagonie i biorącym pojedynek w ostatniej chwili Kylem Nelsonem (12-2), kończąc Kanadyjczyka w drugiej rundzie podczas gali UFC 231 w Toronto.
Początek walki należał niespodziewanie do debiutanta, który kilkoma bombami w półdystansie i srogim kopnięciem na korpus naruszył Brazylijczyka, który poszukał desperackich obaleń. Kanadyjczyk nie dał się jednak wciągnąć do gry parterowej, zapraszając rywala do stójki.

Na nogach Ferreira szybko odzyskał jednak rezon, dokonując poprawek w szermierce na pieści i coraz częściej dosięgając wyraźnie już zmęczonego debiutanta. Zdzielił go soczystym kopnięciem na korpus, przenosząc następnie walkę do parteru – tam jego dominacja nie podlegała dyskusji i był nawet z góry bliski skończenia walki w końcówce pierwszej rundy.

W drugiej dopełnił dzieła zniszczenia, szybko przenosząc pojedynek do parteru, tam torując sobie drogę do dosiadu, skąd zasypał Nelsona kanonadą uderzeń, zmuszając w ten sposób sędziego do przerwania walki.

Dla Brazylijczyka jest to trzecie zwycięstwo z rzędu po powrocie z zawieszenia za doping.

*****

UFC 231: Holloway vs. Ortega – wyniki i relacja na żywo

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Pingback: UFC 231: Holloway vs. Ortega - wyniki i relacja na żywo - Lowking.pl

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply