Wyniki UFC 231: Aleksandar Rakic backfistem ubija Devina Clarka – video

Aleksandar Rakic dopisał trzecie z rzędu zwycięstwo do swojego bilansu w UFC, ubijając Devina Clarka podczas gali UFC 231.

W pojedynku otwierającym galę UFC 231 w Toronto Aleksandar Rakic (11-1) pomimo pewnych trudności ubił w pierwszej rundzie Devina Clarka (9-3).
Rakic już w pierwszej akcji poszukał kopnięcia, kończąc na siatce, gdzie wybronił się przed próbami zapaśniczymi Clarka. Gdy walka wróciła na środek oktagonu, Austriak rozpoczął okopywanie wykrocznej nogi Amerykanina lowkingami na wysokości łydki. Dał się jednak w jednej z akcji zapędzić na siatkę, gdzie zainkasował lewego sierpa, po którym padł na deski – Clark rzucił się za nim, następnie atakując Rakica serią nielegalnych kolan na głowę, ku kompletnej bierności sędziego.

Austriak przetrwał jednak nawałnicę, odwrócił rywala i z czasem walka ponownie przeniosła się na środek oktagonu. Tam Clark ruszył do kolejnej szarży, nie chcąc wojować w dystansie kickbokserskim z dysponującym przewagą gabarytów rywalem. Rakic ruszył do odwrotu i choć zainkasował sierpa, to okrutnie naruszył Amerykanina instynktownie wyprowadzonym backfistem. Clark padł na deski, gdzie został dobity mocnymi uderzeniami.

Dla Aleksandara Rakica jest to już trzecia wiktoria w kategorii półciężkiej, która mocno zbliża go do walk z czołówką.

*****

UFC 231: Holloway vs. Ortega – wyniki i relacja na żywo

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.