UFC

Wyniki UFC 230: Jacare po epickim boju ubija Weidmana – video

Ronaldo Jacare Souza po wyniszczającym pojedynku w co-main evencie gali UFC 230 ciężko znokautował Chrisa Weidmana.

W co-main evencie gali UFC 230 w Nowym Jorku Ronaldo Jacare Souza (26-6) po spektakularnym boju znokautował Chrisa Weidmana (14-4).
Souza od razu ruszył do natarcia, starając się zamknąć Weidmana na siatce. Ten żwawo pracował jednak na nogach, kąsając rywala pojedynczymi prostymi. Brazylijczyk czaił się na potężne prawe sierpowe, ale pruły one powietrze. Amerykanin był szybszy i precyzyjniejszy, dobrze kontrolując dystans. Srogim prawym sierpem wstrząsnął Souzą, ale rzucając się do ataku, sam zainkasował bombę. Brazylijczyk odpłacił mu kilkoma ciosami, także na korpus, chętnie polując też – ze zmiennym szczęściem – na lowkingi. Weidman dobrze operował lewym prostym, będąc też mobilnym i nieuchwytnym. Jacare zaczął jednak notować sukcesy hakami na korpus i lowkingami, ale proste Weidmana regularnie rozbijały mu zakrwawiony już nos.

Od początku drugiej rundy Weidman ustawiał sobie Souzę szybkimi lewymi prostymi, ale Brazylijczyk z czasem przestał kalkulować, ruszając do szalonych ataków i zamieniając walkę w bójkę. Obaj wdali się w szalone wymiany, ciosy śmigały na lewo i prawo. Brazylijczyk dosięgnął Amerykanina dobrymi uderzeniami, ale Weidman zachował spokój, wiele z ciosów blokując. Z czasem ponownie zaczął dobrze kontrolować dystans, ponownie przejmując stery walki w swoje ręce.

Souza jednak nie ustępował i nadal kontynuował ostre szarże, w których rozpuszczał pięści w okrutnych sierpach oraz hakach. Końcówka ponownie należała jednak do Weidmana, który zdzielił rywala serią kolejnych uderzeń, na koniec próbując obalenia – z którego Jacare szybko się jednak wykaraskał.

Souza na otwarcie trzeciej rundy dosięgnął Weidmana kilkoma potężnymi bombami, ale szczęka Amerykanina wszystko zniosła.

Przetrwawszy falowe ataki Brazylijczyka, Weidman wrócił do rozbijania oponenta szybkimi prostymi, następnie mocno naruszając go potężnym łokciem. Jacare przetrwał jednak wszystko, ponownie doprowadzając do szalonej bijatyki, w której rozpuszczał ręce na lewo i prawo. I dopiął swego, posyłając w kolejnej wymianie Weidmana na deski. Widząc stan Amerykanina, ledwie żywego, nie chciał atakować go kolejnymi uderzeniami, prosząc sędziego o przerwanie, ale ten zdecydował, że Weidman jeszcze kilka uderzeń przyjąć musi, zanim w końcu przerwał walkę.

https://twitter.com/_FrankReynolds/status/1058932006254469122

https://twitter.com/Hamderlei/status/1058932320944697345

*****

UFC 230: Cormier vs. Lewis – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button