Wyniki UFC 229: Nik Lentz zdemolował i ustrzelił Graya Maynarda – video

Nik Lentz mocno porozbijał i w drugiej rundzie znokautował Graya Maynarde w karcie UFC Fight Pass gali UFC 229.

Nik Lentz (29-9-2) nie dał najmniejszych szans Grayowi Maynardowi (13-6-1), nokautując go w drugiej rundzie walki podczas gali UFC 229 w Las Vegas.
Od początku walki zdecydowana przewaga należała do znacznie szybszego i sprawniejszego w obszarze kickbokserkim Nika Lentza. Najpierw okopał on wykroczną nogę Graya Maynarda, następnie częstując go soczystą kombinacją na głowę w kontrze. Bully dobrze zniósł te uderzenia, ale ale po kolejenj soczystej kontrze zachwiał się, okrutnie naruszony. Lentz ruszył za nim, ale… poszukał obalenia pod siatką! Maynard doszedł do siebie, a z czasem zdołał nawet zerwać uchwyt. Na środku oktagonu zainkasował jednak kolejne bomby, po których ledwie żywy i mocno już porozbijany cofnął się na siatkę. Lentz ruszył z ofensywą i wydawało się, że jest blisko skończenia rywala. Ten jednak przetrwał i nawet odpowiedział krótkimi podbródkami. Przewaga Lentza nie podlegała jednak dyskusji. Poszukał gilotyny, ale Maynard zdołał się wybronić. Lentz utorował sobie jednak drogę do pozycji dominującej, tam okrutnie rozbijając rywala ciosami i łokciami. Wydawało się, że jest o włos od skończenia walki, sędzia zaczął krzyczeć do Maynarda, aby ten się bronił. I jakimś sposobem Gray przetrwał do końca pierwszej odsłony.

Na otwarcie drugiej rundy Lentz potraktował przeciwnika palcami po oczach i walkę na chwilę przerwano. Po wznowieniu Maynard niespodziewanie potężnym prawym naruszył Lentza, rzucając się za oponentem. Ten jednak zachował zimna krew, odpowiadając kilkoma soczystymi kontrami na wstecznym, które mocno ostudziły zapał Maynarda. Lentz ruszył za rywalem, zamknął go na siatce i tam kapitalnie przygotował sobie kombinacją kopnięcie na głowę, po którym Bully runął na deski. Serią uderzeń Lentz dopełnił dzieła zniszczenia.

Tym samym Nik Lentz powraca na zwycięskie tory po porażce z Davidem Teymurem.

*****

UFC 229: Khabib vs. McGregor – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply