Khabib Nurmagomedov zdemolował i poddał Conora McGregora – video


Khabib Nurmagomedov nie pozostawił wątpliwości, w swojej pierwszej obronie pasa mistrzowskiego wagi lekkiej pokonując Conora McGregora w walce wieczoru gali UFC 229.

Khabib Nurmagomedov (27-0) potwierdził status najlepszego lekkiego na świecie, w walce wieczoru gali UFC 229 w Las Vegas uciszając największego gwiazdora światowego MMA, Conora McGregora (21-4).
Conor ruszył od początku do przodu, szukając lewej ręki. Khabib uniknął jednak ciosu, następnie nurkując do nóg Irlandczyka. Ten poszukał kontry kolanem i trafił, ale Dagestańczyk przedarł się, w końcu przewracając Irlandczyka – choć nie bez problemów. Ułożył sobie McGregora na siatce, tam starając się wykluczyć jego nogi. Conor dobrze jednak bronił się, nie pozwalając się rozłożyć, ustabilizować. Dwie minuty do końca rundy. Uderzeń z obu stron niewiele. Dagestańczyk walczy o wykluczenie nóg Irlandczyka i w końcu kładzie go na plecach. Przechodzi do półgardy. Rozpuszcza w końcu ręce, spuszczając kilka uderzeń. McGregor nie pozwala mu jednak przejść do pozycji bocznej. Koniec rundy. Khabib wstaje i mówi coś do Conora, ten wydaje się oddychać bardzo ciężko.

McGregor rozpoczyna drugą rundą od kopnięć smagających, ale… oto potężny prawy sierp Khabiba dosięga McGregora! Irlandczyk tańczy na nogach, Dagestańczyk rusza z furią za nim.

Dosięga go kolejnymi bombami, ale Conor odpowiada! Nurmagomedov agresywnie, znów rusza z ciosami, a potem nurkuje do nóg wycofanego pod siatkę rywala, wynosi go i ciska nim o deski. Z czasem ułożył go sobie pod siatką,tam go wciskając w ogrodzenie. Zaczął mówić do porozbijanego rywala. Bomba za bombą! Irlandczyk okrtutne rozbijany! Sędzie blisko! Gotowy do przerwania, ale pozwala na dalszy ostrzał! Nieprawdopodobna kanonada ze strony Dagestańczyka i nieprawdopodobna odporność Irlandczyka! Khabib przechodzi do pozycji bocznej, szuka kimury, ale Conor robi, co może, aby się uwolnić.Atakuje kolanem na główę, chwyta siatki palcami u stóp przy biernośći sędziego. ALe przetrwał i wrócił nawet na nogi i tam wgity do siatki przetrwał do końca rundy.

Od początku trzeciej odsłony przewaga należała do McGregora, który ostrzeliwał Dagestańczyka szybkimi ciosami na głowę i korpus. Z czasem jednak Khabib sam dosięgnął rywala kilkoma bombami, szukając następnie obalenia. McGregor bardzo dobrze jednak się wybronił i walka wróciła na środek oktagonu. Tam – szermierka na pięści! Obaj trafiają! Obaj już jednak bardzo zmęczeni. Khabib trafiał lewym prostym, dokładając od czasu do czasu prawego sierpa, Conor głównie lewicą. Ostatnią minutę Dagestańczyk spędził przy siatce, tam wbijając i kontrolując Irlandczyka – ale nie będąc w stanie go obalić.

Srogi prawy Khabiba na otwarcie rundy czwartej, ale Conor odpowiada lewicą i kopnięciem frontalnym na korpus. I kolejne. Khabib odpowiada. Rusza do obalenia, przewraca na chwilę Conora, ale ten wstaje. Nurmagomedov ustawia go pod siatką, ale tam Conor swoim zwyczajem chwyta się siatki. Kotłowanina. Khabib kończy na górze. Jest prawie w dosiadzie, ale Irlandczyk skręca się, próbuje spychać. Na nic wszystko, bo Nurmagomedov zachodzi mu za plecy, zapina uciskówkę na szczękę i… McGregor klepie!

Później jednak rozpętało się prawdziwe piekło, gdy opromieniony triumfem mistrz wyskoczył z oktagonu, ruszając na Dillona Danisa.

https://twitter.com/RealTalkMUFC/status/1048801568823304193

*****

UFC 229: Khabib vs. McGregor – wyniki i relacja


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *