UFC

Wyniki UFC 219: Cris Cyborg wypunktowała Holly Holm, obroniła pas

Cris Cyborg nie była w stanie skończyć Holly Holm, ale nie miała większych problemów z wypunktowaniem Amerykanki podczas gali UFC 219.

W walce wieczoru gali UFC 219 Cris Cyborg (19-1) po raz pierwszy obroniła pas mistrzowski kategorii piórkowej, pewnie wypunktowując Holly Holm (11-4).
Od początku Brazylijka próbowała wywrzeć presję, ale miała problemy z zamykaniem pod siatką mobilnej Amerykanki, która próbowała odchodzić z ciosami. Niektóre z nich doszły celu, ale Holm sama zainkasowała też kilka mocnych sierpów oraz niskich kopnięć.

Cyborg w drugiej rundzie zaczęła rozczytywać krótkie kombinacje Holm, trafiając ją w kontrach. Sama jednak nadal inkasowała sporo ciosów i jej nos był już zakrwawiony. W krótkich fragmentach klinczerskich to Amerykanka kontrolowała akcję, wbijając Brazylijkę w siatkę i tam unieruchamiając.

Trzy kolejne rundy toczyły się już zdecydowanie pod dyktando napierającej Cyborg, który nie robiła sobie wiele z mocno już powtarzalnych kombinacji Holm, karcąc ją soczystymi kontrami oraz coraz częściej kopnięciami. Amerykanka przetrwała jednak do końca, będąc nawet w stanie odgryźć się kilka razy.

Ostatecznie sędziowie wskazali jednogłośnie na Cris Cyborg, punktując 49-46, 48-47, 48-47.

*****

UFC 219 – wyniki i relacja na żywo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button