UFC

Wyniki UFC 216: Demetrious Johnson na kartach historii, spektakularnie poddaje Ray’a Borga – video

Demetrious Johnson zdeklasował i fantastycznie poddał Ray’a Borga podczas gali UFC 216 w Las Vegas.

Demetrious Johnson (27-2-1) przeszedł od historii, spektakularnie poddając w co-main evencie gali UFC 216 w Las Vegas Ray’a Borga (11-3) i tym samym po raz jedenasty broniąc pasa mistrzowskiego kategorii muszej. W ten sposób zostawił w tyle poprzedni rekord dziesięciu obron złota, który dzierżył wspólnie z Andersonem Silvą.
Johnson rozpoczął walkę od serii wewnętrznych lowkingów, którymi ostrzelał wykroczną nogę wywierającego presję Borga. Następnie dołożył serię kopnięć na korpus, które pretendent wyraźnie odczuł. Borg próbował atakować mocnymi sierpami, ale bez powodzenia. Poszukał sprowadzenia, ale w kotłowaninie zapaśniczo-parterowej skończył na plecach, świetnie skontrolowany przez Johnsona, który w międzyczasie raził go uderzeniami z góry. W końcówce zagroził jeszcze rywalowi kimurą, częstując go kilkoma dodatkowymi łokciami.

https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/916869845316177920

Pierwsze dwie minuty drugiej rundy toczyły się w klinczu pod siatką, gdzie Borg próbował obalać – ale bez powodzenia. W pewnej chwili wymanewrował jednak mistrza, wskakując mu za plecy. Ten jednak szybko zażegnał niebezpieczeństwo, strząsając rywala, odwracając się i trafiając do jego gardy. Tam prawie utorował sobie drogę do krucyfiksu, zasypując pretendenta kilkoma ciężkimi uderzeniami. Już do końca rundy walka toczyła się w parterze, gdzie Johnson świetnie kontrolował i od czasu do czasu obijał Borga, cały czas będąc o jeden krok przed nim.

https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/916872276896899072

Na otwarcie trzeciej rundy Demetrious zaskoczył Ray’a kapitalnie przygotowanym prostym, ale potem pretendent swoim zwyczaje poszukał obalenia, przechwytując kopnięcie mistrza. W walce na chwyty dominacja Wszechmocnej Myszy nie podlegała jednak dyskusji. Kapitalnie kontrolował wijącego się pod sobą rywala, przechodził pozycje, zagrażał mu poddaniami, jednocześnie atakując uderzeniami z góry – ciosami, łokciami i kolanami na korpus. Na półtorej minuty przed końcem Demetrious utorował sobie drogę do dosiadu, potem zajmując rywalowi plecy – i oczywiście nie szczędząc mu uderzanych uprzejmości. Borg tu i ówdzie próbował łapać gilotynę, ale Johnson świetnie ustawiał się w pozycji bocznej po przeciwnej stronie.

https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/916873653702230016
https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/916873933516763136

Już w pierwszych sekundach czwartej rundy Borg zaatakował ostro, mocnym prawym torując sobie drogę do klinczu i obalenia. Znalazł się w gardzie mistrza, ale ten nie zasypiał gruszek w popiele, od razu pracując nad powrotem. I szybko dopiął swego, odwracając pozycję i trafiając po krótkiej kotłowaninie na górę, gdzie powrócił do gnębienia pretendenta. Borg zdołał wrócić na nogi, ale pod siatką zainkasował serię kolan na korpus, które wyraźnie odczuł. W klinczu techniczna przewaga mistrza nie podlegała żadnej dyskusji. Na półtorej minuty przed końcem czwartej rundy cisnął Borgiem o deski, zajmując pozycję boczną. Tam poszukał poddania, ale bez powodzenia – defensywny grappling Borga zdawał bowiem egzamin, przynajmniej w obszarze obrony przed poddaniami. Pretendent zdołał na chwilę wstać, ale mistrz szybko rzucił nim o deski ponownie, poszukując balachy. Czwarta runda dobiegła jednak końca.

https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/916875442539331584

Ostatnia runda również była kompletną dominacją w wykonaniu Johnsona, który robił z Borgiem, co chciał. Na dwie minuty przed końcem ponownie rzucił rywalem o deski efektownym suplesem, następnie w nieprawdopodobnej sekwencji wskakując w locie po balachę – Borg próbował się bronić, ale ostatecznie zmuszony był odklepać! Niesamowite skończenie!

https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/916877574088941568

*****

UFC 216 – wyniki i relacja na żywo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button