UFC

Wyniki oglądalności gali UFC Tampa z Joanną Jędrzejczyk na Polsat Sport ujawnione

W przestrzeni publicznej pojawiły się statystyki oglądalności gali UFC on ESPN+ 19, która odbyła się w nocy z soboty na niedzielę.

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego do oktagonu po 10 miesiącach przerwy powróciła była mistrzyni kategorii słomkowej i najbardziej rozpoznawalna polska zawodniczka UFC Joanna Jędrzejczyk. W walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 19 w Tampie na Florydzie olsztynianka skrzyżowała rękawice z Michelle Waterson.

Zobacz także: „Uderzył go jak pi*da” – menadżer Khabiba zaatakował menadżera Jonesa

Polka ostatecznie pewnie zwyciężyła jednogłośną decyzją sędziowską, tym samym torując sobie najprawdopodobniej drogę do walki z mistrzynią 115 funtów Zhang Weili.

Od godziny 2:00 w nocy transmisję z gali prowadził kanał Polsat Sport. Jak się natomiast właśnie okazało, średnia oglądalność wydarzenia – starcie Jędrzejczyk z Waterson rozpoczęło się około godziny 4:45 – wyniosła 3,3 tys. widzów, o czym poinformował na Twitterze Marcin Wójcicki.

Śr. oglądalność w godzinach 4:00 – 5:00 wyniosła natomiast 1,7 tys.
Dla porównania, galę UFC 242 z Khabibem Nurmagomedovem i Dustinem Poirierem w rolach głównych, transmitowaną 7 września od godziny 21:00 również na kanale Polsat Sport, oglądało średnio 44 tys. widzów. Z kolei pokazywaną od godziny 20:00 galę UFC on ESPN+ 18 w Kopenhadze – w walce wieczoru Jared Cannonier ubił Jacka Hermanssona, a nieco wcześniej Michał Oleksiejczuk poległ z Ovincem St. Preuxem – oglądało średnio na kanale Polsat Sport Extra 28 tys. widzów.

W sobotę odbyła się też gala FEN 26, która była transmitowana na trzech kanałach Polsatu. Średnio oglądalność na Polsat Sport Fight od godziny 19:00 wyniosła 10 tys. widzów, a na kanałach Polsat Sport i Super Polsat od godziny 20:00 odpowiednio 54 tys. i 111 tys. widzów.

Z kolei galę bokserską z Ołeksandrem Usykiem, którą transmitowano tego samego wczesnego poranka na kanale TVP Sport, oglądało średnio 35 tys. widzów.

*****

Kursy bukmacherskie na UFC Boston ujawnione – Dominick Reyes faworytem

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button