Wyniki KSW 65: Shamad Erzanukaev po bezbarwnej walce lepszy od Bartosza Rewery

W starciu dwóch debiutantów na KSW 65 Shamad Erzanukaev pokonał jednogłośnie Bartosza Rewerę.




W starciu otwierającym galę KSW 65 w Gliwicach Shamad Erzanukaev (1-0) i Bartosz Rewera (1-1) nie zachwycili, dając mocno nieporadne widowisko. Wygrał je ten pierwszy.




Rewera szybko zamknął rywala na ogrodzeniu w klinczu, tam kontrolując go i okładając krótkimi uderzeniami. Po minucie sędzia rozerwał klincz i walka przeniosła się na środek klatki.

Bartosz szybko wywarł presję, ale Erzanukaev zdzielił go dobrymi krzyżowymi i kopnięciami, następnie przenosząc walkę do parteru. Rewera świetnie jednak przetoczył rywala, a ten wrócił na nogi. Rewera wbił Erzanukaeva w ogrodzenie, męcząc go w klinczu.

Jednak Shamad przewrócił rywala rzutem przez biodro, trafiajac na górę. Stamtąd zasypał wijącego się rzeszowianina dobrymi uderzeniami. Kilka łokci weszło czysto na głowę. Rewera zdołał jednak ponownie przetoczyć rywala, uciekając też z balachy. Walka wróciła na nogi.

Tam Erzanukaev zdzielił Rewerę dobrymi kolanami na głowę z tajskiej klamry. Bartosz zamknął rywala na ogrodzeniu, tam dosięgając go kilkoma uderzeniami.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Erzanukaev



Już w pierwszej akcji drugiej rundy Rewera przechwycił kopnięcie Erzanukaeva, kładąc go na plecach. Shamad wił się jednak jak zły z pleców, próbując złapać rywala w jakąś technikę kończącą. Rewera popełnił błąd, idąc po balachę na kolano – a skończył na plecach z niczym.

Erzanukaev zrzucił kilka uderzeń z góry, ale skupiał się na kontroli. Rewera spróbował wrócić na nogi, ale nie dał rady – odzyskał natomiast gardę. Z czasem jednak Czeczen przedarł się do dosiadu, ale z góry aktywnością nie grzeszył. Obaj zawodnicy wydawali się już mocno zmęczeni. Erzanukaev rozpuścił w końcu ręce, ale miał problemy z przedarciem się przez gardę Rewery.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Erzanukaev

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Rewera rozpoczął trzecią rundę zdecydowanie lepiej. Zdzielił przeciwnika kopnięciem na korpus i serią ciosów. Wybronił się przed desperackim obaleniem Erzanukaeva. Shamad oddawał pole, ale zmieścił dwa proste między gardę Rewery.

Walka trafiła w klincz, gdzie Bartosz popełnił błąd, oddając plecy. Shamad wykorzystał szansę, przenosząc walkę na dół i zachodząc rywalowi za plecy. Był bliski dopięcia trójkąta rękami w kotle, ale Rewera wybronił się. Skończył jednak z rywalem w dosiadzie.

Do czasu! Rewera przetoczył Erzanukaeva, ale… Tylko na chwilę. Czeczen odwrócił rywala. Obaj ciasną kontrolą z góry zdecydowanie nie grzeszyli. Erzanukaev z góry wiele nie robił, zmęczony. Podobnie Rewera z dołu, również już oddychający rękawami. W końcówce Bartosz spróbował przetoczyć rywala, ale bez powodzenia.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Erzanukaev




Punktacja końcowa Lowking.pl:
30-27 Erzanukaev

Sędziowie byli jednomyślni, orzekając o zwycięstwie Shamada Erzanukaeva w stosunku 2 x 30-27, 30-26.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

KSW 65: Khalidov vs. Soldić – wyniki, relacja i punktacja na żywo od 19:00

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply