KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 63: Michał Domin wypunktował Szymona Karolczyka

Michał Domin pokonał jednogłośnie Szymona Karolczyka na otwarcie warszawskiej gali KSW 63.

W pojedynku otwierającym galę KSW 63 w Warszawie Michał Domin (4-2) wypunktował debiutującego pod sztandarem organizacji i biorącego tę walkę w zastępstwie Szymona Karolczyka (4-2)

Początek walki należał do Domina, który zdzielił Karolczyka kilkoma mocnymi niskimi kopnięciami. Szymon polował głównie na ciosy, chętnie w kontrach na kopnięcia – z pewnymi sukcesami. Karolczyk opędzał się od rywala frontalnymi kopnięciami na korpus. Szymon spróbował obalenia, ale Michał dobrze się wybronił.

Domin szukał potężnych sierpowych, które świszczały blisko głowy Karolczyka. W jednej z wymian w końcówce Szymon trafił mocnym uderzeniem na korpus, po którym pod Michałem ugięły się kolana. Reprezentant Ankosu MMA poszukał anakondy, zapinając technikę ciasno. Domin przetrwał jednak trudne chwile, choć na rozerwanie zainkasował jeszcze kilka mocnych kolan z klinczu.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Karolczyk

Ostre wymiany otworzyły rundę trzecią – obaj zawodnicy trafili mocnymi ciosami. Karolczyk spróbował obalenia z klinczu, ale walczący z odwrotnego ustawienia Domin bardzo dobrze się wybronił. Kolejna próba zapaśnicza debiutanta spełzła na niczym – czytelne wejście w nogi. Domin zdzielił rywala kolanami w klinczu. Ba! W połowie rundy sam obalił Karolczyka z klinczu, lądując w gardzie rywala.

Na półtorej minuty przed końcem Karolczyk wrócił na nogi. Tam jednak Domin zdzielił go dobrymi ciosami. Karolczyk był już zmęczony. Zszedł rywalowi do nóg, ale ten dobrze się uchronił przed wylądowaniem na plecach. W klinczu zdzielił rywala kolanem na korpus, następnie ciskając nim o deski.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Domin

Karolczyk wszedł w rundę trzecią nieco lepiej, będąc aktywniejszym zawodnikiem. Domin wywierał jednak presję, choć aktywnością nie grzeszył. Karolczyk spróbował sprowadzenia, ale bez sukcesu. Dobre ciosy autorstwa Michała, ale Szymon odpowiedział frontalami na korpus. Obaj trafili ładnymi sierpami.

W połowie rundy Karolczyk niespodziewanie wciągnął rywala do gardy, szukając ataku na nogi. Domin natychmiast jednak zażegnał zagrożenie, trafiając na górę. Nie był jednak szczególnie aktywny z góry. Na minutę przed końcem Karolczyk kapitalnie przetoczył przeciwnika. Debiutant poszukał mocnych uderzeń z góry, ale miał problem z celnością wobec mocno wijącego się z pleców Domina.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Domin

Punktacja końcowa Lowking.pl:
29-28 Domin

Sędziowie byli jednogłośni, wskazując w stosunku 3 x 29-28 na odnoszącego premierowe zwycięstwo pod sztandarem KSW Michała Domina.