KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 59: Łukasz Rajewski lepszy od Konrada Dyrschki po technicznej szermierce

Łukasz Rajewski pokonał jednogłośnie debiutującego pod sztandarem KSW Konrada Dyrschkę.

Po technicznym pojedynku stójkowym Łukasz Rajewski (11-6) wypunktował Konrada Dyrschkę (11-2) podczas gali KSW 59 w Łodzi.

Srogi lowking autorstwa Rajewskiego na otwarcie walki. I kolejny. Odpowiedź Dyrschki tą samą techniką. Kolejny lowking Niemca doszedł celu, tym razem prawej nogi odwrotnie ustawionego Polaka. Obaj zawodnicy uważni, czają się. Łukasz przepuścił kopnięcie na głowę, odpowiadając lowkingiem. Dołożył frontala na korpus, poprawił kolejnym niskim kopnięciem.

Ostra wymiana pięściarska – Rajewski skuteczniejszy. Łukasz próbuje kolejnego frontalnego kopnięcia na korpus, ale trafia prosto w krocze – precyzyjniej się nie dało! Przerwa. Dyrschak na deskach, zwija się z bólu. Po kilku minutach zawody wznowiono.
Rajewski trafia frontalem, poprawia niskim kopnięciem na wysokości łydki. Dużo kiwek Polaka. Kolejne niskie kopnięcie Rajewskiego. Próba kontry w wykonaniu Dyrschki, ale nie trafił. Odpowiedział za to niskim kopnięciem. Łukasz rozdawał jednak karty w szermierce na pięści i kopnięcia. Trafiał lowkingami, szybkimi prostymi. Jednak Niemiec pozostawał cały czas w grze – zdzielił Łukasza prostymi, poprawił kopnięciami.

Jednak kilka kolejnych niskich kopnięć na wysokości łydki autorstwa Rajewskiego. Ostra wymiana – fantastyczna kontra lewym sierpowym w wykonaniu Dyrschki. Niemiec zachwiał się, ale przetrwał, jeszcze zapraszając Polaka do kolejnych ataków. Dyrschka spróbował obalenia, ale Rajewski wybronił się.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Rajewski
Szermierka stójkowa od początku drugiej rundy. Srogi prawy sierp Polaka doszedł szczęki Niemca. Ten spróbował odpowiedzieć lowkingami i prostymi. Rajewski mieszał ustawienie. Trafił bezpośrednim lewym sierpowym. Rozdawał karty w stójce, będąc aktywniejszym i skuteczniejszym. Nieustannie rąbał też porozbijaną już lewą nogę Dyrschki.

Niemiec notował pewne sukcesy przy wyprowadzaniu lewych prostych, ale jego lewa noga była już zmasakrowana. Dyrschka cały czas pozostawał jednak w grze. Inicjatywa należała jednak do reprezentanta Czerwonego Smoka – trafiał częściej, mieszając proste z sierpami i lowkingami.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 RajewskiStójkowe szachy od pierwszych sekund trzeciej rundy. Soczysta kombinacja 1-1-2 w wykonaniu Rajeskiego. Dyrschka odpowiedział mocnym lowkingiem na wysokości łydki. Kontra lewym sierpem Rajewskiego na lowkinga Niemca. Ładny blok Raja. Polski zawodnik był nieco aktywniejszy i precyzyjniejszy. Kąsał rywala prostymi, szukał kontr sierpowymi, dobrze blokował lowkingi Niemca.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Dyrschka daleki był jednak od broni składania – zdzielił Polaka serią prostych, zaatakował kopnięciem na głowę. W końcówce Niemiec bardzo mocno podkręcił tempo, notując kilka dobrych uderzeń oraz obalenie, z którego rozpuścił ręce.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Dyrschka

Punktacja końcowa Lowking.pl:
29-28 Rajewski
Sędziowie byli jednogłośni. Wskazali na Łukasza Rajewskiego, który odniósł tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu, w tym drugie pod sztandarem KSW.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

KSW 59: Pudzian vs. Milanović – wyniki i relacja na żywo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button