KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 58: Barrio wymęczył w klinczu Koperę

Nie porwała pierwsza walka KSW 58 – po toczonym głównie w klinczu pojedynku Francisco Barrio wypunktował Bartłomieja Koperę.

W pojedynku otwierającym galę KSW 58 w Łodzi Francisco Barrio (8-2) wymęczył w klinczu Bartłomieja Koperę (9-7).

Kopera rozpoczął odrobinę agresywniej, ale pierwsze kilka uderzeń przeszyło powietrze. Atak Barrio – również. Kombinacja Argentyńczyka – lewy doszedł. Wbił Koperę w siatkę, walcząc o obalenie. Polak utrzymał pojedynek na nogach, choć przewrócony na chwilę, wracając na nogi, zainkasował mocny cios.

Środek klatki. Srogi lowking łodzianina. I jeszcze jeden, tym razem wewnętrzny, ale skontrowany. Argentyńczyk wpadł w klincz, rzucając Polaka na siatkę. Barrio kontrolował Koperę, szukając obalenia. Polak wyrwał się.
Ładny prawy sierpowy w kombinacji doszedł szczęki Barrio na środku klatki. Chwilę potem Kopera poprawił podbródkiem. Argentyńczyk trafił lewym sierpem, ale nasz zawodnik zdzielił go dwoma prawymi. W kontrze na lowkinga Barrio poszukał obalenia, ale Kopera świetnie utrzymał się na nogach – choć został ponownie zepchnięty na siatkę. Małpa dobrze bronił się jednak przed parterowymi zapędami rywala, choć nie był w stanie wydostać się z niekorzystnego położenia.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Kopera

Ładny podbródek Kopery otworzył drugą rundę. Chwilę potem poprawił, choć nieczysto. Próba lowkingów, ale tym razem Barrio cofnął nogę. Kopera ustawił się zbyt blisko ogrodzenia, co wykorzystał Argentyńczyk, ponownie ustawiając go na siatce. Kopera umiejętnie bronił się przed obaleniami, ale znów spędzał wiele czasu plecami na ogrodzeniu. Już ponad minutę tam spędził.

W końcu Bartłomiej wyrwał się, ale tylko na chwilę – zainkasowawszy kolano, Argentyńczyk ponownie ustawił go na siatce. Barrio nie był jednak w stanie przenieść walki do parteru. Kopera poszukał obrotowego łokcia… Co okazało się błędem! Przy siatce Barrio zaszedł mu za plecy, tam męcząc go kolanami. Dobre uderzenia Argentyńczyka, choć nadal nie mógł przewrócić Polaka. Wiele kolan doszło jednak głowy i uda zawodnika z Łodzi.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 BarrioKopera poszukał prawego sierpa po kiwkach lewym, ale bez powodzenia. Barrio od razu poszukał klinczu, ale tym razem Kopera natychmiast zerwał uchwyt. Ostre wymiany w stójce – obaj trafili. Ładny prawy Bartka doszedł celu, ale chwilę potem krosem zdzielił go Franciszek.

Kopera szukał wyraźnie nokautu, w każde niemal uderzenia wkładając dużo sił. Klincz – ale na środku klatki. Kopera nie dał się zepchnąć. Dobre ciosy Barrio doszły celu, ale Kopera odpowiedział jeszcze lepszymi. Doskonały supermach punch Argentyńczyka wszedł czysto na szczękę Polaka.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

W połowie rundy Barrio w końcu ustawił Koperę na ogrodzeniu, tam atakując kolanami. Polak ponownie oddał podwójne podchwyty, będąc kontrolowanym i okolicznościowo obijanym. Łodzianin w pewnej chwili poszukał efektownego rzutu, ale przestrzelił, oddając plecy. Szybko jednak odzyskał dobrą pozycję, z czasem przenosząc walkę na środek klatki.

Tam Polak był aktywniejszy, ale Barrio znów przyszpilił go w klinczu do siatki, tam trzymając Polaka do końca pojedynku.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Barrio

Punktacja końcowa Lowking.pl:
29-28 Barrio
Sędziowie wskazali jednogłośnie na Francisco Barrio, który odnosi swoje pierwsze zwycięstwo pod sztandarem KSW. Dla Bartłomieja Kopery jest to już czwarta z rzędu porażka w KSW.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

KSW 58: Parnasse vs. Torres – wyniki, relacja i punktacja na żywo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button