KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 55: Tomasz Romanowski po stójkowej walce wypunktował Iona Surdu

Tomasz Romanowski rozpoczął przygodę z KSW od zwycięstwa na punkty z Ionem Surdu.

Zwycięzca programu Tylko Jeden Tomasz Romanowski (13-7) po kickbokserskiej batalii wypunktował Iona Surdu (10-2) podczas gali KSW 55 w Łodzi.

Już pierwszym kopnięciem walczący z klasycznej pozycji Surdu trafił bijącego się z odwrotnego ustawienia Romanowskiego w krocze. Walkę na chwilę przerwano.

Po wznowieniu obaj wdali się w ostrą szermierkę na pięści i kopnięcia, pełną przyruchów i kiwek. Obaj szukali też chętnie niskich kopnięć. W jednej z wymian Romanowski soczystym lewym sierpem posłał rywala na deski, ale ten szybko doszedł do siebie, a Polak nie poszedł za nim w parter.

Romanowski czaił się na ostre sierpy, także w kontrach, podczas gdy Surdu korzystał głównie z prostych. Dwukrotnie trafił ładnym długim krosem. Polak odpowiedział ślicznym sierpem w kontrze na szarżę rywala. Polował też na korpus Surdu oraz niskie kopnięcia. Ładny prawy sierp na koniec kombinacji w wykonaniu polskiego zawodnika.

Mołdawianin odpowiedział kapitalnym wysokim kopnięciem, poprzedzonym świetną kiwką. Frontal Surdu również doszedł celu, ale prawy sierp Romanowskiego również działał dobrze. Polak chętnie okopywał wykroczną nogę rywala zewnętrznymi lowkingami.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Romanowski
Obaj zawodnicy czujni i ostrożnie w pierwszych sekundach drugiej odsłony. Polak nastawiony na kontry i krótkie, ostre kombinacje, a Surdu próbował długich prostych i kopnięć. Kapitalne ciosy w półdystansie Romanowskiego – dwa doszły czysto szczęki Mołdawianina. Polak zaczął wyraźnie nabierać wiatru w żagle.

Soczysty lewy doszedł szczęki Surdu. Później kolejny lewy, tym razem na korpus. Mołdawianin odpowiedział krosem na korpus, ale przewaga Romanowskiego zaczęła rosnąć. Polak był aktywniejszy, przeplatając bomby na korpus z tymi na głowę. Cały czas czaił się też na kontry.

Presja ze strony Tommy’ego rosła. Lewe na doły wchodziły jeden po drugim. W końcówce aktywność Polaka nieco spadła. Kilka ciosów Mołdawianina doszło celu.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Romanowski

Surdu aktywniejszy na otwarcie trzeciej rundy. Dwa lewe doszły celu. Z czasem jednak Romanowski doszedł do głosu. Lewe i prawe wylądowały na głowie Mołdawianina. Obaj zawodnicy nadal kondycyjnie wyglądali bardzo dobrze. Surdu broni nie składał – zdzielił nacierającego Romanowskiego śliczną kontrą prawym.Obaj zawodnicy w ostatnich minutach ochoczo wdawali się w wymiany w półdystansie, próbując się nawzajem przechytrzyć. Surdu podkręcił tempo, w ostatnich sekundach trafiając dobrymi uderzeniami czy próbując latającego kolana. Romanowski znalazł się na wstecznym.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Surdu

Punktacja końcowa Lowking.pl:
29-28 Romanowski

Werdykt był formalnością. Wszyscy sędziowie wskazali na notującego udany początek przygody z KSW Tomasza Romanowskiego.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

KSW 55: Askham vs. Khalidov II – wyniki, relacja i punktacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button