KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 55: Krystian Kaszubowski pewnie wypunktował Jakuba Kamieniarza

Były pretendent do złota 77 kilogramów Krystian Kaszubowskie pewnie pokonał na pełnym dystansie Jakuba Kamieniarza.

Agresywnie usposobiony Krystian Kaszubowski (9-1) pokonał jednogłośnie Jakuba Kamieniarza (9-7) podczas gali KSW 55.

Kaszubowski od razu wywarł mocną presję, szukając prawicy. Kamieniarz opędza się od rywala kopnięciami, ale orbituje bardzo blisko siatki. W końcu Kaszubowski dopadł go pod siatką, ale Kamieniarz postraszył go tajską klamrą i walka wróciła na środek klatki.

Jakub nieźle pracował z dystansu, szukając prostych i kopnięć. Krystian agresywnie, wkładał dużo mocy w każdy niemal cios. W końcu Kaszubowski wytrącił ciosem na korpus kopiącego rywala z równowagi, trafiając na górę. Stamtąd zasypał szukającego skrętówki rywala serią bardzo mocnych ciosów. Wydawało się, że Kuba jest mocno naruszony, ale w końcu udało mu się wrócić na nogi poprzez próbę ataku na nogę rywala.

Obaj zmęczeni, walka trafia do klinczu. Próby obalenia ze strony Kaszubowskiego, ale Kamieniarz utrzymuje się na górze, choć zainkasował soczystego podbródka na rozerwanie. Kapitalny middlekick autorstwa Jakuba na środku klatki. Chwilę potem Kamieniarz poszukał jednak nieudanego obalenia, kończąc z plecami na siatce, wbity tam przez reprezentanta Mighty Bulls. W ostatnich sekundach sędzia Tomasz Bronder przeniósł walkę na środek klatki, gdzie Kamieniarz poszukał kopnięcia – zblokowanego przez rywala.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Kaszubowski

Kaszubowski nacierał od pierwszych sekund drugiej rundy. Kamieniarz szukał kopnięć, ale zainkasował bomby na głowę i korpus, krążąc blisko ogrodzenia. Lowking Kamieniarza doszedł celu. Poznaniak poszukał prostych, ale znów dał się zamknąć na siatce, tam wbity w nią w klinczu przez byłego pretendenta do złota 77 kilogramów.
Z czasem silny jak tur Krystian haczeniem spokojnie położył przeciwnika na plecach, trafiając do półgardy. Kontrola z góry. Nie działo się wiele. Okolicznościowe uderzenia z góry autorstwa Kaszubowskiego. Kamieniarz nie miał pomysłu, jak wrócić na górę czy zaatakować poddaniem. Kaszubowski podkręcił nieco tempo, uderzając coraz częściej. Dobrze jednocześnie kontrolował rywala.

Krystian utrzymał Jakuba na dole do końca rundy, częstując go jeszcze kilkoma uderzeniami.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Kaszubowski

Od początku rundy trzeciej Kaszubowski ruszył do ataków, podczas gdy Kamieniarz cofał się na siatkę. Zdesperowany, poszukał obalenia, kończąc na plecach. Poszukał skrętówki, ale Kaszubowski uwolnił się, następnie wracając na nogi.

Tam Jakub grzmotnął rywala potężnym okrężnym kopnięciem na korpus, następnie szukając kolana na głowę – Kaszubowski zainkasował je, ale złapał rywala, efektownie ciskając nim o deski. Z góry Kaszubowski kontrolował rywala, później udanie broniąc się przed jego próbą balachy na kolano.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Kaszubowski

Punktacja końcowa Lowking.pl:
30-27 Kaszubowski
Sędziowie nie mieli wątpliwości, punktując walkę jednogłośnie dla odnoszącego drugie z rzędu zwycięstwo Krystiana Kaszubowskiego.

Dla Jakuba Kamieniarza jest to druga porażka w drugim występie w KSW.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

KSW 55: Askham vs. Khalidov II – wyniki, relacja i punktacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button