KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 54: Maciej Kazieczko ubił w trzeciej rundzie twardego Karlo Caputa (VIDEO)

Maciej Kazieczko znokautował w trzeciej rundzie Karlo Caputa, czyniąc ważny krok w kierunku walki o złoto wagi lekkiej KSW.

Podczas gali KSW 54 Maciej Kazieczko (7-1) nie miał lekkiej przeprawy z Karlo Caputem (8-2), ale w trzeciej rundzie ubił rywala uderzeniami z góry.

Maciej wywiera presję, szuka lowkinga. Caput idzie po obalenie, finalizuje je – ale Kazieczko natychmiast wraca na nogi. Obaj mocują się w klinczu. Kolano Chorwata na rozerwanie. Caput markuje obalenie, strzela prawym cepem, ale pruje powietrze.

Debiutant idzie ostro po obalenie! Polak chwyta się kilka razy siatki, ale bez reakcji sędziego. Chorwat ciska nim o deski! Raz, drugi, trzeci! Nie jest jednak w stanie utrzymać naszegozawodnika na dole. Kolejne obalenie! Caput bliski zajścia Kazieczce za plecy, ale ten broni się dobrze, kontruje i sam układa rywala na plecach przy ogrodzeniu. Caput próbuje wracać na nogi i w końcu dopina swego, inkasując kilka uderzeń.

Klincz – Maciej wciska Karlo w ogrodzenie. Schodzi niżej, wynosi rywala i ciska nim o deski. Chorwat wraca po siatce na nogi, choć nie jest w stanie zerwać uchwytu Polaka. Kazieczko prawie do końca rundy trzyma rywala na siatce.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Kazieczko
Świetna akcja w kontrze Kazieczki – kilka uderzeń doszło głowy Caputa. Chorwat szuka obalenia, Polak się broni, naruszając rywala kolanem na głowę! Maciej rusza z szarżą, Karlo na ogrodzeniu, wstrząśnięty! Przetrwał.

Zielonogórzanin unieruchamia Chorwata na ogrodzeniu, przenosząc następnie walkę na dół. Kilka krótkich uderzeń dochodzi głowy Caputa. Ten wraca po siatce na nogi, ale z uwieszonym u jego bioder Kazieczką. Krótkie, ale soczyste łokcie Polaka. Krótkie rozerwanie – ostre wymiany, Maciej trafia. Caput szuka sprowadzenia, ale bez powodzenia, Kazieczko zagraża mu anakondą. Wracamy na nogi.

Chorwat już mocno zmęczony, próbuje obalać, ale nie ma sił. Kończy na plecach, inkasując kilka uderzeń z góry. Próbuje się zrywać, ale bez powodzenia. Polak układa go na plecach, zasypując kanonadą uderzeń. Caput przetrwał, ale do końca rundy pozował na plecach, inkasując jeszcze kilka uderzeń.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-8 Kazieczko

Cep Chorwata, kontra prawym na korpus Kazieczki. Ni stąd, ni zowąd: parter. Caput nie chce bić się już w stójce? Polak na górze. Z czasem wraca na nogi, okopując nogi leżącego Chorwata. Dostrzega okazję i doskakuje z uderzeniami, kilkoma dosięgając głowy oddychającego już rękawami debiutanta.Łokcie z góry i krótkie młoty w wykonaniu. Caput zrywa się na nogi, a nawet na moment przewraca Kazieczkę, ale ten szybko odwraca pozycję. Jednak Chorwat próbuje brabo – i zapina ciasno! Nie jest jednak w stanie ułożyć sobie odpowiednio Polaka, który przetrwał trudne chwile. Kazieczko na górze, trafia kilkoma dobrymi uderzeniami, wracając potem na nogi. Tylko na chwilę – znów schodzi do wymęczonego rywala, spuszczając kolejne uderzenia z góry – jedno z nich okrutnie wstrząsnęło Caputem! Koniec!
Dla Macieja Kazieczki jest to czwarte zwycięstwo z rzędu. Jego bilans w KSW wynosi 6-1.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

KSW 54: Gamrot vs. Ziółkowski – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button