KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 53: Tomasz Drwal ubił z góry Łukasza Bieńkowskiego

Tomasz Drwal rozpoczął walkę z Łukaszem Bieńkowskim ospale, ale zaprzęgnąwszy do działania zapasy, ubił rywala w drugiej rundzie.

Powracający do akcji po aż pięciu latach przerwy Tomasz Drwal (22-5) pokonał w ramach gali KSW 53 niewidzianego w klatce od ponad dwóch lat Łukasza Bieńkowskiego (5-4) przez uderzenia w parterze w drugiej rundzie.

Bieńkowski rozpoczyna od kopnięć na nogi. Atakuje, wywiera presję. Już kilka lowkingów doszło celu. Kontra lewym sierpem autorstwa Drwala, który miesza chętnie ustawienie. Goryl walczy z nisko opuszczonymi rękami. Inkasuje jednak kolejne kopnięcia na wykroczną nogę.

Soczysty prawy Bieńkowskiego dochodzi celu! Drwal unosi gardę. Lowkingi Łukasza. Tomasz odpowiada własnym, szuka krosa. Kolejne niskie kopnięcia w wykonaniu Łukasza Bieńkowskiego – zawodnika znacznie ruchliwszego, szybszego. Drwal statycznie, oszczędny w ruchy. Trafia lowkingiem.
Kros Bieńkowskiego doszedł celu! Potężny prawy sierp ląduje na szczęce Goryla! Bieńkowski póki co rozdaje wyraźnie karty. Drwal szuka prawego sierpa, ale pruje nim powietrze. Niskie kopnięcia Bieńkowskiego dochodzą celu. Kros również. Podbródek.

Drwal podkręca tempo, próbuje zamykać rywala na siatce z uderzeniami. Dopina swego! Wpada w klincz, haczeniem przewracając Bieńkowskiego. Tomasz w półgardzie. Kontrola. W ostatnich sekundach Bieńkowski wraca na nogi.

Drwal z mocną presją od początku drugiej rundy. Naciera, Bieńkowski cofa się prosto na siatkę. Klincz. Drwal szuka aktywnie obalenie… I dopina swego! Dosiad! Fatalne położenie Bieńkowskiego! Uderzenia z góry w wykonaniu Drwala! Ciasna kontrola! Bieńkowski bezradny! Rozbijany metodycznie! Broni się rękami, ale nie ma pomysłu, jak wrócić na nogi! Sędzia przerywa! Bieńkowski od razu protestuje.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

KSW 53: Gamrot vs. Parke III – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button