Wyniki KSW 52: Salahdine Parnasse zdominował na pełnym dystansie Ivana Buchingera

Salahdine Parnasse nie miał najmniejszych problemów z obroną tymczasowego złota wagi piórkowej, rozbijając w pył Ivana Buchingera.

Salahdine Parnasse (14-0-1) obronił tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej, deklasując na pełnym dystansie debiutującego pod sztandarem polskiego giganta Ivana Buchingera (36-7) podczas gali KSW 52 w Gliwicach.

Francuz z delikatną presja od początku pojedynku. Słowak krąży przy siatce, opędza się od rywala próbami niskich kopnięć. 1-2 mistrza dochodzi szczęki pretendenta. Parnasse unika prawicy rywala, odpowiadając soczystym i szybkim jak błyskawica krosem. Kapitalna kontra prawym sierpem w wykonaniu Parnasse’a! Słowak póki co kompletnie bez pomysłu i szybkości. Kolejna soczysta kontra w wykonaniu młodziana! Dokłada kopnięcie. 1-2 ponownie ląduje na twarzy weterana. W końcu dobra akcja Słowaka – trafia dwoma wewnętrznymi lowkingami. Inkasuje jednak krosy i mocnego middlekicka. Parnasse ponownie przepuszcza atak Buchingera, smagając go kontrującym lewym. Ładne kopnięcie na korpus w wykonaniu pretendenta, ale mistrz odpowiada piekielnie szybkimi ciosami. Buchinger łapie klincz, szuka obalenia. Parnasse ustawia go jednak na siatce i tam przewraca haczeniem. Minuta do końca. Młodzian wraca na nogi i okopuje leżącego na plecach weterana. Sędzia podnosi pojedynek. W samej końcówce Parnasse dosięgnął jeszcze Buchingera serią srogich ciosów na szczękę.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-8 Parnasse

Początek drugiej rundy zdecydowanie dla Francuza, który smaga Słowaka ciosami, kopnieciami. Buchinger odpowiada dobrą akcją, trafiając próbującego cofać się rywala ciosami na głowę. Parnasse szybko ustawia sobie jednak oponenta z powrotem na siatce. Tam gnębi go kiwkami, prowokując do ataku. W końcu Ivan rusza, ale zostaje kapitalnie skontrowany lewym – bliźniaczo podobnym do tego, jakim lata temu ustrzelił go Conor McGregor. Wracam na nogi. Tam Buchinger łapie klincz, szukając obalenia, ale bez powodzenia. Zostaje ustawiony na siatce, gdzie Parnasse obija go barkiem i krótkimi ciosami. Dwie minuty do końca. Walka o pozycje. Zawodnicy przestawiają się i w końcu Parnasse łapie dystans. Smaga Słowaka prostymi. Buchinger próbuje wchodzić w klincz i atakować rzutem, ale bez powodzenia – sam inkasuje ciosy. W stójce tempo odrobinę spadło, ale to nadal Francuz trafia znacznie częściej – głównie lewym prostym. Okolicznościowo dokłada kopnięcia na nogi i korpus. W końcówce rundy pretendent zamyka rywala na siatce, ale nic z tego nie wynika – sam inkasuje kilka krótkich uderzeń i kolano.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Parnasse

Buchinger szuka obalenia od pierwszych sekund trzeciej odsłony. Parnasse utrzymuje się jednak kapitalnie na nogach, szukając kontr prawym po odchyleniu przed ciosami Słowaka. Klincz. Parnasse plecami na siatce. Odwraca Buchingera. Ivan próbuje haczenia, ale nic z tego nie wychodzi. Uderzenia barkiem w wykonaniu mistrza. Dokłada kolana na uda i korpus. Słowak szuka podchwytów. W końcu odwraca młodziana, ale póki co nic z tego nie wynika. Buchinger próbuje wkręcić się po nogę mistrza, ale kończy na plecach bez nogi rywala. Francuz zaprasza go na nogi. Kilka soczystych lewych prostych dochodzi szczęki pretendenta. Ten próbuje wciągać Francuza do parteru, ale bez powodzenia. Buchinger inicjuje klincz, próbuje obalać – bez sukcesów. Wciąga Panasse’a do gardy, ale chwilę potem musi ratować się przed duszeniem. I czyni to. Pojedynek wraca na nogi. Tam przewaga Francuza nie podlega żadnej dyskusji. Trafia krosami, kopnięciami.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-8 Parnasse

Ivan próbuje klinczować, obalać, ale Parnasse nie do ruszenia. Smaga pretendenta szybkimi prostymi. Świetnie unika coraz bardziej desperackich prób obaleń ze strony Buchingera. Twarz Słowaka już mocno porozbijana, zakrwawiona. Dominacja młodziana. Słowak próbuje skracać dystans z ciosami, przechodząc do prób zapaśniczych, ale bez powodzenia. Ivan z ekwilibrystycznymi kopnięciami rolling thunders, ale garda Parnasse’a na posterunku.

Francuz podkręca tempo. Cios za ciosem dochodzą głowy bezradnego Słowaka, który nie jest w stanie przenieść walki do parteru. Półtorej minuty do końca czwartej rundy. Kopnięcia na korpus, ponowienie na głowę! Wchodzi! Buchinger naruszony! Inkasuje jeszcze serię ciosów ze strony podkręcającego tempo Parnasse’a, ale nie pada na deski. Szuka obalenia, ale kończy w żółwiu. Wracamy na nogi. Salahdine chwyta z dziecinną łatwością próbę kopnięcia ze strony rywala, wulgarnie go przewracając.

Punktacja Lowking.pl R4:
10-8 Parnasse
Ivan poszukuje desperacko klinczu, ale zostaje ustawiony na siatce na otwarcie piątej rundy. Mocowanie w klinczu. Parnasse znacznie aktywniejszy, sprawniejszy. Słowak ląduje na plecach, inkasuje kilka bomb z góry. Z czasem walka przenosi się na nogi. Tam Francuz skuteczniejszy. Klincz. Rozerwanie. Francuz smaga rywala kilkoma bombami, ale Słowa utrzymuje się na nogach. Koniec pojedynku.

Punktacja Lowking.pl R5:
10-8 Parnasse

Punktacja końcowa Lowking.pl:
50-41 Parnasse

Sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości, zgodnie punktując na konto broniącego tytułu Salahdine’a Parnasse’a, który odnosi już piąte z rzędu zwycięstwo w KSW.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

KSW 52: Khalidov vs. Askham – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Bones El Jones

    8 grudnia 2019 at 00:38

    Bezapelacyjnie największy KOT w historii KSW.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply