KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 50: Dricus Du Plessis ubił Joiltona Santosa – VIDEO

Były mistrz kategorii półśredniej Dricus Du Plessis pokonał Joiltona Santosa przez techniczny nokaut w drugiej rundzie podczas gali KSW 50.

Powracający do akcji po prawie rocznej przerwie Dricus du Plessis (13-2) rozpoczął przygodę z kategorią średnią od pokonania debiutującego pod flagą polskiego giganta Joiltona Santosa (30-8) podczas gali KSW 50 w Londynie.

Obaj zawodnicy rozpoczęli od ostrzału swoich kończyn dolnych. Du Plessis poszukał kilku szarży bokserskich, ale Santos spokojnie uniknął ich, cofając się. Brazylijczyk spokojniejszy na nogach, podczas gdy Afrykaner nerwowo hasa. Santos przechwycił kopnięcie rywala, przewracając go na plecy. Du Plessis z czasem wrócił jednak po siatce na nogi i sam rozpoczął pracę nad przewróceniem debiutanta. Bez powodzenia. Wracamy na środek. Santos zmienia pozycję na odwrotną, ale inkasuje dwa srogie lowkingi. Brazylijczyk odpowiada kopnięciami na korpus i na głowę, częściowo zblokowanymi. Na minutę przed końcem Santos ponownie przechwycił nogę Du Plessisa po kopnięciu, następnie haczeniem przenosząc walkę do parteru. Afrykaner spróbował gumowej gardy, ale bez powodzenia – jednak w parterze był znacznie aktywniejszy, obijając rywala łokciami i krótkimi uderzeniami. W ostatnich sekundach zaatakował nawet duszeniem, ale syrena kończąca pierwszą odsłonę popsuła mu plany.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Santos

Afrykaner rozpoczął drugą rundę znacznie lepiej. Ruszył do ataków, dosięgając Brazylijczyka serią ciosów i obrotówką na korpus. Du Plessis dołożył też niskie kopnięcia i frontale. Santos odgryzał się próbami wysokich kopnięć, ale bez większych sukcesów. Smagnął jednak Afrykanera dobrym middlekickiem. Brazylijczyk często zmienia pozycje, oszczędzając wykroczną nogę. Santos idzie po kolejne obalenie, ale tym razem jest skontrowany i unieruchomiony pod siatką. Tam Dricus zagrażał rywalowi duszeniami, poszukując brabo. Nie był w stanie tego zrobić, ale zaczął obijać głowę przeciwnika. Kanonada! Uderzenie za uderzeniem! Marc Goddard krzyczy do Brazylijczyka, nawołuje o poprawienie pozycji – bez efektu! Kolejne uderzenia dosięgają próbującego chronić głowę Santosa. Koniec!
Afrykaner odnosi w ten sposób pierwsze zwycięstwo od półtora roku, gdy zdetronizował Roberto Soldica. Seria sześciu z rzędu zwycięstw Joiltona Santosa dobiega końca.

*****

KSW 50: Londyn – wyniki i relacja na żywo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button