Wyniki KSW 49: Scott Askham po wojnie ubija Michała Materlę – VIDEO

W co-main evencie gali KSW 49 w Gdańsku charakterny Michał Materla ponownie zmuszony był uznać wyższość Scotta Askhama.

W starciu o złoto kategorii średniej podczas gali KSW 49 Scott Askham (18-4) ponownie okazał się lepszy od Michała Materli (27-7), nokautując Polaka w trzeciej rundzie prawdziwej wojny.

Obaj czujni. Wymiana, nikt nie trafia. Srogi middlekick Brytyjczyka dochodzi, ale Polak odpowiada śliczną kontrą bokserską. Askham rozpuszcza jednak kopnięcia okrężne! Jedno po drugim! Michał zaciska zęby, przetrwał!

Trafia prostym! Rzuca się za rywalem, dopada go z ciosami, łapie klincz – i kapitalnie ciska Brytyjczykiem o deski! Pozycja boczna Polaka! Szuka krucyfiksu, ale Brytyjczyk wije się jak zły – odzyskuje gardę. Gumową! Materla unieruchomiony, ostrzeliwany! Ale sam odpowiada uderzeniami. Scott niesamowicie elastyczny – ale w końcu puszcza. Materla w półgardzie, Brytyjczyk próbuje go przetaczać, ale nasz zawodnik świetnie kontroluje oponenta. Askham ponownie jednak odzyskuje gardę, zarzuca nogi wysoko. Szuka trójkąta nogami, wykorzystuje okazję do zdzielenie naszego zawodnika serią łokci. Michał jednak przedziera się do półgardy, choć to nadal Scott jest aktywniejszy z dołu.
Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Materla

Michał klei łokieć do boku od początku drugiej rundy. Askham kopie mimo to. Potem szuka kopnięcia na głowę – było blisko! Kros Brytyjczyka dochodzi. I kolejny! Polak odpowiada kontrą, ale kolejne uderzenia Askhama dochodzą celu! Brytyjczyk przejmuje stery walki w swoje ręce! Materla już mocno porozbijany! Ale rozpuszcza ręce, trafia! Brytyjczyk karci go prostymi. Michał idzie do obalenie – i choć inkasuje kontrujące kolano, przewraca rywala pod siatką. Z czasem jednak Scott wstaje, choć zostaje na siatce, tam trzymany przez Polaka. W końcu wydostaje się. Środek klatki. Askham trafia, żwawszy, szybszy. Trafia kopnięciem na korpus, odkłada ciosy na głowę, podbródek! Materla porozbijany! Szuka desperackich cepów, ale pruje nimi powietrze. Kanonada Brytyjczyka – seria ciosów zakończona kopnięciem na głowę! Polak próbuje jednak atakować, rozpuszcza ręce, buja się na lewo i prawo. To jednak Askham znacznie skuteczniejszy – ale Michał nie składa broni. Potężny prawy – Askham na deskach! Polak rzuca się za nim z dobitką! Uderza! Brytyjczyk jednak przetrwał do końca rundy!

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Askham

Ostra wymiana na otwarcie – Askham szuka obalenia, ale Materla dobrze się broni i próbuje kontrować. Brytyjczyk utrzymuje się na nogach, ale inkasuje podbródek. Obaj mocno zmęczeni. Askham trafia kopnięciami na korpus! Łapie wiatr w żagle! Rusza do ataków, Materla na wstecznym, próbuje odpowiadać desperackimi cepami! Askham z kanonadą uderzeń! Podbródki, proste, kolana na głowę! Jedno, drugie! Polak na deskach! Koniec!

Scott Askham odnosi w ten sposób trzecie zwycięstwo przez nokaut w KSW i rozsiada się na tronie mistrzowskim kategorii średniej. Po walce zaprosił do boju… Mameda Khalidova!

*****

KSW 49: Materla vs. Askham II – wyniki, relacja i punktacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. TYTUS

    18 maja 2019 at 23:09

    Czy nie będzie poważnych obrażeń (oczodoły) po tych kolanach ???

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply