Wyniki KSW 49: Norman Parke wymęczył zapaśniczo Artura Sowińskiego

Norman Parke z kolejnym zwycięstwem w KSW – tym razem jego ofiarą został były mistrz wagi piórkowej Artur Sowiński.

Norman Parke (27-6-1) po przepełnionej zapasami i kontrolą walce pokonał Artura Sowińskiego (19-11) podczas gali KSW 49 w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Sowiński rozpoczyna klasycznie. Kopie na głowę, ale jest blok Parke’a. Prosty Irlandczyka dochodzi, ale Polak odpowiada serią lowkingów. Norman idzie po obalenie – Sowiński świetnie się jednak broni – i zrywa uchwyt. Nasz zawodnik zmienia pozycję na odwrotną. Próbuje kontrować kopnięcie ze strony rywala, a potem sam dokłada srogiego lowkinga. Ładna kontra Parke’a lewym prostym. Irlandczyk ponownie szuka obalenia – i tym razem finalizuje je. Środek klatki. Parke w gardzie. Klei się, unieruchamia. Aktywności jednak niewiele. Pojedyncze uderzenie tu i ówdzie. Kornik odpowiada krótkimi uderzeniami z pleców. Próbuje dystansować. Parke szuka miejsca na łokieć, ale nie trafia. Półtorej minuty do końca. Sowiński nadal na plecach. W końcu Stormin trafiał łokciem. Nie dzieje się jednak wiele. Sowiński nie ma pomysłu na powrót na nogi, ale też nie daje Parke’owi okazji na rozpuszczenie rąk. Od czasu do czasu próbuje łokci, gdy akurat wyrobi sobie nieco dystansu. Koniec rundy.
Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Parke

Ładne kopnięcie na korpus w wykonaniu Parke’a na otwarcie drugiej rundy. Sowiński odpowiada kombinacją. Lowking Normana. Polak markuje zejście do nóg, potem robi to samo – i trafia przepięknym obrotowym łokciem kompletnie zaskoczonego Irlandczyka! Uśmiech znika z twarzy Parke’a – ale nadal naciera. Siedzi na naszym zawodnika, dopada go w klinczu, gdzie szuka obalenia. Sowiński kapitalnie jednak się broni i trafia dodatkowo kolanem na rozerwanie! Świetna dyspozycja radzionkowianina! Chwilę potem popełnia jednak błąd – szuka kolana na głowę w kontrze na obalenie i kończy na plecach, wbity w siatkę przez Parke’a. Tam Irlandczyk nie robi jednak wiele – choć nie daje Polakowi wrócić na nogi. W końcu trafia z góry, ale Sowiński dobrze się wije, kręci, nie daje rywalowi czasu i przestrzeni na rozpuszczenie rąk. Nie jest jednak w stanie wrócić na nogi. Minuta do końca. Nie dzieje się wiele. Parke z krótkimi uderzeniami, aby sędzia nie podniósł walki. Koniec.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Parke

Ladne ciosy Polaka w pierwszych sekundach trzeciej odsłony. Trafia podbródkami, ale Parke nic sobie z tego nie robi, unosi ręce, wpada w Sowińskiego i unieruchamia go w klinczu na siatce, polując na obalenie. I w końcu zakręca go, przewraca i trafia do półgardy. Minęła minuta. Nic się nie dzieje. Parke skupiony an kontroli. Klei się. Raz na jakiś czas spuści jakieś uderzenie – ale tylko dla podtrzymania aktywności. Półtorej minuty do końca. Sowiński nie am pomysłu, jak wrócić na nogi. Silny jak tur Parke dobrze go kontroluje, unieruchamia, w zarodku dusząc próby złapania dystansu czy powrotu na nogi radzionkowianina.

Aktualizacja w trakcie…

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Parke

Punktacja końcowa Lowking.pl:
30-27 Parke

Sędziowie jednogłośnie wskazali na Normana Parke’a, który odnosi trzecie z rzędu zwycięstwo w KSW.

*****

KSW 49: Materla vs. Askham II – wyniki, relacja i punktacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Sidney

    18 maja 2019 at 22:25

    Sowiński jak klon McGregora, zapasów nie ma :D

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply