KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 47: Satoshi Ishii po bezbarwnej walce wypunktował Fernando Rodriguesa Jr.

Satoshi Ishii rozpoczyna przygodę z KSW od zwycięstwa z Fernando Rodriguesem Jr. w pojedynku, który jednak zdecydowanie nie porwał.

Po mało efektownej wale – delikatnie rzecz ujmując – debiutujący pod sztandarem polskiego giganta Satoshi Ishii (21-8) niejednogłośnie wypunktował powracającego do KSW byłego mistrza wagi ciężkiej Fernando Rodriguesa Jr. (12-5) podczas gali KSW 47 w Łodzi.

Przez półtorej minuty obaj wymieniali się w niespiesznym tempie ciosami i kopnięciami, ale w końcu Ishii poszuka obalenia. Nic z tego jednak nie wyszło, ale Japończyk z czasem ponowił próbę – na chwilę przewrócił Brazylijczyka, ale ten szybko wstał. Na rozerwanie Ishii zainkasował soczystego prawego. Do końca rundy większość walki toczyła się w klinczu, gdzie nie działo się wiele. Japończyk próbował obalać, ale nie potrafił. Rodrigues Jr. pomimo niedogodnej pozycji był jednak aktywniejszy, atakując od czasu do czasu kolanami.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Rodrigues Jr.

Po dwóch minutach drugiej rundy – do zapomnienia – Japończyk w końcu przeniósł walkę do parteru, trafiając do pozycji bocznej. Nie był jednak w stanie utrzymać tam rywala i Rodrigues Jr. szybko wrócił na nogi. Środek klatki. Obaj oddychają ciężko. W końcu jednak na półtorej minuty przed końcem Ishii trafił soczystym prostym, posyłając rywala na deski. Nie był jednak w stanie ani go ubić, ani skontrolować – i Brazylijczyk doczłapał pod siatkę, wracając po niej na nogi. Pół minuty do końca.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Ishii

Trzecia runda również nie zachwyciła. Długimi fragmentami Ishii dociskał Rodriguesa Jr. do siatki, ale nie potrafił go przewrócić. W stójce nie działo się wiele. Obaj mocno zmęczeni, ograniczali się do pojedynczych, krótkich ataków.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Ishii

Punktacja końcowa Lowking.pl:
29-28 Ishii

Sędziowie niejednogłośnie wskazali na Satoshiego Ishiiego w stosunku 30-27, 29-28 i 28-29.