KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 47: Maciej Kazieczko po zażartej walce wypunktował Bartłomieja Koperę

Maciej Kazieczko po twardej i wyrównanej walce pokonał na punkty Bartłomieja Koperę.

Maciej Kazieczko (5-1) pokonał większościową decyzją Bartłomieja Koperę (9-5) podczas gali KSW 47 w łódzkiej Atlas Arenie.
Kopera na otwarcie rundy trafił ładną kontrą w odpowiedzi na lowkinga Kazieczki, ale chwilę potem sam zainkasował soczystego prostego. Dwa srogie lowkingi autorstwa Kazieczki doszły celu. Chwilę potem kilka kolejnych – ale w końcu Kopera skrócił dystans w tempo, chwytając rywala w pas pod ogrodzeniem. Podwójne podchwyty Bartłomieja, ale Kazieczko był bliski ciśnięcia przeciwnikiem o deski. Kopera pozostał jednak na górze, a chwilę potem haczeniem sam położył Kazieczkę na plecach, trafiając do półgardy. Przeszedł do pozycji bocznej. Maciej bardzo aktywny z pleców, szuka powrotu na nogi – i dopina swego! Zostaje w klinczu, tam atakując krótkimi uderzeniami. W pewnej chwili Kopera poszukał rzutu, ale skończył na plecach z zielonogórzaninem na górze. Maciej kontroluje rywala z góry, od czasu do czasu atakując uderzeniami. W końcu wstaje, czając się na kolano w chwili, gdy na powrót na nogi zdecyduje się Kopera – i w końcu ruszył… Kończąc na plecach! Kazieczko wił się jednak jak zły, szukając powrotu na nogi, ale Kopera wybrał jego rękę, szukając balachy. Reprezentant Ankosu zdołał jednak ją wyciągnąć, zażegnując niebezpieczeństwo.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Kopera

Kaczieczko aktywniejszy od początku drugiej rundy. Szuka prostych, kopnięć, głównie frontalnych. Srogi prawy sierp łodzianin dochodzi celu, ale Kazieczko znosi go dobrze – i od razu odpowiada. Maciej ponownie atakuje kopnięciami, następnie wstrząsając rywalem srogim prawym. Bartłomiej łapie klincz, ale zostaje ustawiony na siatce, gdzie inkasuje serię kolan na udo. Kopera świetnie jednak odwraca pozycję i efektownym rzutem kładzie rywala na deskach. Tam zagraża mu duszeniem i wybraniem ręki, ale Maciej ucieka na nogi. Łodzianin nie pozwala jednak mu uciec – i z czasem kładzie go na plecach, a sam trafia do dosiadu! Kazieczko ponownie jednak wije się jak zły, szukając ucieczki – i w końcu po kilku próbach dopina swego, trafiając na górę. W ostatnich sekundach rozpuszcza jeszcze ręce z góry.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Kazieczko

Na otwarcie rundy trzeciej – klincz. Kazieczko szuka obalenia, ale bez powodzenia. Chwilę potem ponownie mamy zwarcie – Kopera rewelacyjnym rzutem ciska rywalem o deski, ale ten błyskawicznie odwraca pozycję i trafia do gardy łodzianina.

Zielonogórzanin kontroluje walkę z góry, trafia srogim ciosem, gdy Gralka próbuje wstawać. Utrzymuje go na dole, rozbija uderzeniami. Półtorej minuty do końca walki. Małpa próbuje ostatkiem sił odwrócić pozycję, ale Kazieczko pozostaje czujny i ponownie układa go na plecach – wbija w siatkę. Tam rozpuszcza ręce, uderzenie za uderzeniem. Dominacja Kazieczki! Gralka ponownie próbuje się wykaraskać, ale kończy w żółwiu, ostro obijany!

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Kazieczko

Punktacja końcowa Lowking.pl:
29-28 Kazieczko

Ostatecznie sędziowie wskazali większościowo na Macieja Kazieczkę (30-26, 28-28, 29-28), który w ten sposób odnosi drugie zwycięstwo z rzędu. Dla Bartłomieja Kopery jest to natomiast druga przegrana walka pod sztandarem KSW.

*****

KSW 47: Narkun vs. De Fries – wyniki, relacja i punktacja na żywo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button