Wyniki KSW 46: Mateusz Gamrot rozbił w pył Klebera Koike

Mateusz Gamrot dokonał historycznego wyczynu, pokonując Klebera Koike Erbsta podczas gali KSW 46 i tym samym zdobywając drugi pas mistrzowski – tym razem wagi piórkowej.

Mateusz Gamrot (15-0) obronił nieskazitelny rekord, w starciu o złoto wagi piórkowej gali KSW 46 w Gliwicach pewnie pokonując na pełnym dystansie mocno rozbijająć Klebera Koike Erbsta (24-5-1).
Mateusz rozpoczął z odwrotnej pozycji. Zamknął rywala na siatce. Ten opędzał się od niego kopnięciami. Middlekick Gamrota trafia. Polak agresywniejszy, naciera, wywiera presję. Koike na siatce. Swoim zwyczajem opędza się od rywala kopnięciami. Japończyk rusza z natarciem, Polak wybiera go za nogę, przewraca, ale nie schodzi do parteru. Z czasem Koike wraca na nogi. Mateusz agresywniejszy. Wywiera presję. Kopnięcie Polaka, Japończyk traci balans, przewraca się. Szybko wraca. Gamrot ponownie zamyka cofającego się w linii prostej oponenta na ogrodzeniu, stamtąd ostrzeliwując go. Erbst szuka klinczu, próbuje obalać, ale Mateusz zrywa uchwyt i ponownie zamyka rywala na ogrodzeniu. Koike na chwile się wydostaje, ale szybko ponownie zostaje ustawiony na siatce. Lewy Gamrota dochodzi. Koike rusza z kopnięciami, ale Mateusz spokojnie się wycofuje. Wpada w klincz, tam Japończyk szuka Koshi Gurumy, przewraca Gamrota, ale ten w locie wyrywa głowę, odwraca pozycję, zostaje na górze, potem wstaje. Koniec rundy.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Gamrot

Dobre kopnięcie na korpus w wykonaniu Japończyka na otwarcie rundy drugiej. Potem niesygnalizowany highkick, ale Gamrot niewzruszony. Zamyka rywala na siatce. Rozpuszcza ręce, dwa ciosy dochodzą celu. Japończyk wychodzi z ciosami, chaotyczną szarżą, ale szybko zostaje ponownie ustawiony na siatce. Ładny cios na korpus w wykonaniu Gamrota. Kolejny. Polak wdał się w bijatykę. Cios za cios! I obaj trafili! Dwie minuty drugiej rundy za nami. Japończyk rusza z kolejnymi szarżami – chaotycznymi, ale skutecznymi! Seria ciosów doszła głowy Polaka. Gamrot przewraca rywala, trafia do jego gardy. Tam Koike wije się jak zły, rozpuszcza ręce, szuka skrętówki – ale Gamer wraca na nogi. W stójce kontynuuje realizowanie taktyki – metodycznie i niespiesznie rozbija Koike, nie bijąc z pełną mocą. Japończyk na siatce. Opędza się od Polaka ciosami. Niesygnalizowane kopnięcie na głowę w wykonaniu Mateusza dochodzi celu. Ten jednak niewzruszony. Kolejne uderzenia Gamrota dochodzą celu, choć Koike niewiele sobie z nich robi.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Gamrot

Także do trzeciej rundy Gamrot wyszedł w odwrotnej pozycji. Ustawił Klebera na siatce, ale wpadł z ciosami i Japończyk poszukał obalenia. Skończył na plecach, wciągając Polaka do gardy. Gamrot szybko jednak wrócił na nogi. Tam – ostra wymiana. Gamrot trafia soczystym lewym sierpem w kontrze, ale nacierający Koike łapie klincz, próbuje wciągać Mateusza – i dokonuje tego! Wyklucza rękę i nogę Gamera, ale ten spokojnie wydostaje się. Pozostaje jednak na dole, tam jednym z łokci okrutnie rozcinając Japończyka. Gamrot podkręca tempo, atakuje kolejnymi uderzeniami, ale z czasem walka wraca na górę. Tam kolejne uderzenia Mateusza. Sędzia wzywa lekarza – rozcięcie pod okiem Koike jest już bardzo duże.

Po wznowieniu Polak ustawia oponenta na siatce, tam rozbijając go kolejnymi uderzeniami. Koike wciąga ponownie naszego zawodnika do parteru, próbuje omoplaty, ale Gamrot wydostaje się i walka wraca na nogi. Tam porozbijany i mocno zmęczony Japończyk naciera chaotycznie. W końcówce dosięga Mateusza kilkoma uderzeniami, ale to Polak kończy trzecie pięć minut soczystym prawym.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Gamrot

Czwarta runda – i Gamrot szybko ustawia rywala na siatce. Tam zasypuje go metodycznymi uderzeniami. Koike przenosi jednak walkę do parteru – tam wije się jak zły, skręca na lewo i prawy, chwyta, co się da – ale Gamrot jest cały czas o jeden krok przed nim. To jednak nie wszystko, bo wykorzystuje też ofensywę Japończyka, gnębiąc go uderzeniami z góry. Połowa rundy. Mateusz wraca na nogi, Erbst za nim. Wiatraki Japończyka, ale podłuje. Nogi dwa metry za sobą. Gamrot rozpuszcza podbródki, które dochodzą celu. Kolejne uderzenia Mateusza, choć cały czas z zachowaniem czujności w defensywie stójkowej i zapaśniczej.

Punktacja Lowking.pl R4:
10-9 Gamrot

Kudowianin bardzo szybko ustawił Klebera na siatce, tam rozpoczynając terror. Soczysty kros doszedł celu. Koike z desperackim obaleniem – ale nic z tego nie wychodzi. Walka wraca na nogi. Tam – dominacja Polaka nie podlega dyskusji. Nie uderza szczególnie mocno, ale uderzenia odkładają się, twarz Koike jak z horroru. Ale oto jest – Polak kopie, Japończyk kontruje obaleniem! W locie nasz zawodnik zapewnia sobie jednak miękkie lądowanie w dominującej pozycji, by z czasem wrócić na nogi. Japończyk zdesperowany, zmęczony, zalany krwią. Mateusz podkręca tempo. trafia soczystym podbródkiem, ale Kleber stoi dalej. Kolejne ciosy kudowianina. Teraz atakuje też korpus. Koike na wstecznym, nie ma sił nawet na próby obalenia. Porozbijany – ale stoi twardo.

Punktacja Lowking.pl R5:
10-8 Gamrot

Punktacja końcowa Lowking.pl:
50-44 Gamrot

Sędziowie dopełnili formalności, punktując walkę dla Mateusza Gamrota (2 x 50-45, 50-44), który zostaje pierwszym zawodnikiem w historii KSW posiadającym jednocześnie pasy mistrzowskie dwóch różnych kategorii wagowych.

*****

KSW 46: Khalidov vs. Narkun II – wyniki, relacja i punktacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.