KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 45: Roberto Soldic rozbił i ubił Dricusa Du Plessisa – video

Zmiana na szczycie kategorii półśredniej – Roberto Soldic w rewanżowym starciu brutalnie zdetronizował Dricusa Du Plessisa podczas londyńskiej gali KSW 45.

Roberto Soldic (14-3) zrewanżował się Dricusowi Du Plessisowi (12-2) za kwietniową porażkę, pokonując Afrykanera podczas gali KSW 45 w Londynie i tym samym ponownie rozsiadając się na tronie kategorii półśredniej.
Du Plessis rozpoczął od lowkinga na łydkę, które to uderzenia przyniosły mu mnóstwo powodzenia w pierwszej walce. Soldic odpowiedział jednak tym samym. Kolejny lowking, tym razem zewnętrzny, Du Plessisa. Chorwat wyrachowany, metodyczny, zupełnie inny niż w pierwszej walce. Kros Soldica dochodzi celu, ale Afrykaner odpowiada lowkingiem. Pretendent wywiera presję, ale nie spieszy się. Kolejne dwa lowkingi na łydkę autorstwa mistrza dochodzą celu. Soldic odpowiada jednak tym samym, a potem dokłada soczystego middlekicka w kombinacji. Kolejny kros pretendenta dochodzi celu, chwilę potem poprawia potężnym lowkingiem. Obaj czają się na środku klatki. Następny lowking Chorwata, ponowiony z soczystym krosem. Du Plessis jakby zirytowany, podkręca tempo. Obaj wyprowadzają celne lowkingi, ruszając też z krótkimi szarżami. Kolejna piękna lewica Chorwata, Afrykaner cofa się na siatkę. Przechodzi jednak do ataku, ale inkasuje kontrę. Kombinacja w wykonaniu Soldica – jeden cios dochodzi celu. Kolejny atomowy middlekick Roberto. Du Plessis klei już łokieć. Na koniec Dricus inkasuje jeszcze lewicę w kontrze, choć sam trafia prawym.

Punktacja Lowking.pl R1
10-9 Soldic

Od początku drugiej rundy Soldic wywarł presję, starając się ustawić sobie rywala pod jakąś bombę. Mistrz cofnął się na siatkę. Pretendent trafia kolejnym middlekickiem. Du Plessis wychodzi w końcu spod siatki, trafia mocnym lowkingami. Inkasuje kontrę lewym sierpem, a potem rozpuszcza lewą nogę w kolejnych atomowych okrężnych kopnięciach na korpus. Dołożył bomby niskimi kopnięciami. Du Plessis zmienia pozycję na odwrotną, ma dość ostrzału wykrocznej nogi i korpusu. Wyraźnie jednak Soldic przejmuje stery walki w swoje ręce. Du Plessis po jednek z kontr przewraca się, traci równowagę. Rzuca się następnie do desperackiego obalenia, ale Chorwat cofa nogi, świetnie się broni, rozpłaszcza mistrza. Z czasem wraca na nogi, gdzie ponownie częstuje Du Plessisa potężnym kopnięciem na korpus. Mistrz rzuca się do kolejnego obalenia – w pierwszej chwili Chorwat dobrze się broni, ale Afrykaner zapina klamrę za jego biodrami i haruje jak zły, by przenieść walkę do parteru. Nie daje jednak rady. Soldic utrzymuje walkę na nogach, choć w końcówce wydaje się już ciężko oddychać.

Punktacja Lowking.pl R2
10-9 Soldic

Srogie okrężne kopnięcie na korpus w wykonaniu Soldica na otwarcie trzeciej rundy. Dokłada lewicę, ale Du Plessis odpowiada dobrymi ciosami. Lowkingi z obu stron. Afrykaner zmienia pozycję na odwrotną, ale inkasuje dwa niskie kopnięcia i wraca do klasycznej. To mistrz jest jednak teraz stroną atakującą. Zmusza Soldica do walki ze wstecznego – ale do czasu. W końcu Chorwat dosięga go soczystym krosem, po którym Du Plessis cofa się chaotycznie na siatkę, okrutnie naruszony. Rzuca się do desperackiego obalenia, ale jest ono wybronione. Soldic przechodzi do ataku, rozpuszcza pięści, kopnięcia na korpus, kolana. Du Plessis piekielnie odporny, ale w końcu inkasuje kombinację w kontrze, Soldic dokłada kolano na korpus, kolejny cios – i Afrykaner osuwa się po siatce na deski. Dwoma bombami na koniec Robocop dopełnia dzieła zniszczenia.

*****

KSW 45: De Fries vs. Bedorf – wyniki, relacja i punktacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button