KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 43: Kazieczko zdominował i rozbił lowkingami Kalicińskiego

W otwierającej wrocławską galę KSW 43 walce Maciej Kazieczko nie dał żadnych szans Maciejowi Kalicińskiemu na przestrzeni 15 minut okrutnie rozbijając go lowkingami.

Maciej Kazieczko (4-1) powrócił na zwycięskie tory, pokonując podczas gali KSW 43 we Wrocławiu debiutującego pod banderą polskiego giganta Macieja Kalicińskiego (3-1).

Kazieczko rozpoczął walkę od serii lowkingów. Przy skracaniu dystansu zainkasował jednak mocnego lewego. Reprezentant Ankosu MMA był nieco agresywniejszy, wywierając presję. Regularnie smagał wykroczną nogę debiutanta. Ten próbował atakować kopnięciami, ale były one blokowane. Kolejne dwa potężne lowkingi trafiły na nogę Kalicińskiego. Kazieczko spróbował następnie kopnięcia na głowę, ale Kaliciński pozostał czujny. Jedno kopnięcie po drugim dosięgało jednak uda Kalicińskiego. Kazieczko trafił soczystym prawym na głowę, ustawionym oczywiście lowkingiem. Po krótkim zwarciu Kaliciński poszukał gilotyny, ale wylądował na plecach, podczas gdy Kazieczko terroryzował kopnięciami jego nogi. Debiutant wrócił na nogi – ale tam Ankosiak kontynuował rozbijanie wykrocznej nogi przeciwnika. Krótka wymiana, obaj trafili. Loken ruszył ostrzej, ale Kazieczko dobrą pracą na nogach zażegnał niebezpieczeństwo. Przed końcem rundy jeszcze kilka kolejnych potężnych lowkingów doszło uda Kalicińskiego.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Kazieczko

Od początku drugiej rundy Kazieczko kontynuował maltretowanie wykrocznej nogi przeciwnika. Zachowywał jednocześnie ostrożność w defensywie, nie dając się ustrzelić żadną kontrą. Gdy zirytowany Kaliciński ruszał do mocniejszych ataków, Kazieczko dobrą pracą na nogach – świetnie orbitował – niwelował niebezpieczeństwo. Ankosiak od czasu do czasu wplatał też do swojego arsenału kopnięcia na głowę, próbując zaskoczyć nimi mocno odczuwającego już lowkingi rywala. Kolejne niskie kopnięcia, także wewnętrzne, doszły uda Kalicińskiego. Kazieczko trafił obrotówką na głowę, ale Kaliciński pozostał niewzruszony. Minuta do końca drugiej rundy. W końcówce Kazieczko położył jeszcze na chwilę rywala na plecach.

Punktacja Lowking.pl R2:

Początek trzeciej rundy niewiele odbierał od tego, co działo się przez pierwsze dziesięć minut – Kazieczko ostrzeliwał lowkingami wykroczną nogę Kalicińskiego. Ten nieszczególnie garnął się do ataków, wyprowadzając niewiele uderzeń i praktycznie nie korzystając ze swojego zasięgu. Tu i ówdzie Kazieczko zaatakował też kopnięciem na kolano. Dwie minuty do końca. Lowking za lowkingiem. Kaliciński próbował frontali, ale bez powodzenia. Podobnie z sygnalizowanymi obrotówkami na głowę. Na minutę przed końcem Kazieczko przepięknym obrotowym backfistem posłał rywala na deski! Rzucił się za nim z dobitką, ale Kaliciński przetrwał do końca pojedynku, nawet odpowiadając kilkoma łokciami z dołu.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-8 Kazieczko

Punktacja końcowa Lowking.pl:
30-26 Kazieczko

Sędziowie nie mieli wątpliwości, punktując walkę na korzyść Macieja Kazieczko w stosunku 3 x 30-27.