KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 41: Grzegorz Szulakowski poddał Kamila Szymuszowskiego – video

W starciu kluczowym dla rozstrzygnięć w czubie kategorii lekkiej KSW Grzegorz Szulakowski poddał Kamila Szymuszowskiego podczas KSW 41 w katowickim Spodku.

Grzegorz Szulakowski (9-1) wygrał czwartą z rzędu walkę pod banderą KSW, poddając w pierwszej rundzie Kamila Szymuszowskiego (16-5) podczas gali KSW 41 w Katowicach.

Obaj zawodnicy rozpoczęli spokojnie, przez pierwszą minutę nie wdając się w ostrzejsze wymiany. Delikatnie wywierający presję Szymuszowski trafił pojedynczymi prostymi, ale szybko sierpem odgryzł mu się Szulakowski. Szymek spróbował kopnięcia, ale zostało ono przechwycone i wylądował na plecach. Tam Szuli błyskawicznie rzucił się do nogi rywala, mocując się z poddaniem przez kilkadziesiąt sekund – Szymuszowski przetrwał zagrożenie, jeszcze częstując Grzegorza kilkoma uderzeniami z góry. Kamil wrócił następnie na nogi, gdzie obaj wdali się w kilka krótkich wymian. Szymuszowski spróbował ataku kolanem z klinczu, ale wpadł do gardy Szulakowskiego – ten ponownie kapitalnie przeszedł do skrętówki – zawodnik z Łodzi próbował się bronić, ale w końcu zawył z bólu, zmuszając sędziego do przerwania walki!

W ten sposób reprezentant olsztyńskiego Berkutu Arrachionu odniósł swoje ósme z rzędu zwycięstwo w karierze, przerywając serię dziewięciu wiktorii Szymuszowskiego. W ten sposób utorował sobie prawdopodobnie drogę do walki o złoto 70 kilogramów z mistrzem Mateuszem Gamrotem.