FENPolskie MMA

Wyniki FEN 22: Krzysztof Klaczek dominuje i poddaje Edilsona Teixeirę

Krzysztof Klaczek rozpoczął przygodę z organizacją FEN od pewnego zwycięstwa z Edilsonem Teixeirą podczas gali FEN 22 w Poznaniu.

W starciu dwóch debiutujących pod sztandarem Fight Exclusive Night zawodników, Krzysztofa Klaczka (11-5) i Edilsona Teixeiry (26-14-2), to Polak okazał się lepszy, dominując rywala zapaśniczo i poddając go w drugiej rundzie podczas gali FEN 22 w Poznaniu.
W jednej z pierwszych wymian Brazylijczyk potężnym lewym sierpem zachwiał Polakiem, który błyskawicznie przeszedł w tryb zapaśniczy, po kilkudziesięciu sekundach mocowania się kładąc rywala na plecach. Z góry kontrolował i obijał Teixeirę, na minutę przed końcem zachodząc mu za plecy. Z tej pozycji zaatakował duszeniem, potem naciskówką – ale bez powodzenia. W ostatnich sekundach Brazylijczyk zdołał nawet odwrócić pozycję, ale nic już z góry nie zwojował.

Jedynie 15 sekund potrzebował polski zawodnik na położenie rywala na plecach w drugiej rundzie. Klaczek rozpoczął pracę z góry, metodycznie obijając rywala krótkimi uderzeniami na głowę i korpus, od czasu do czasu rozpuszczając też łokcie. Brazylijczyk spróbował wstać, ale Polak wykorzystał okazję i zaszedł mu za plecy, tam pracując nad duszeniem – i dopiął swego, zmuszając w końcu rywala do klepania.

Dla zawodnika z Konina jest to drugie zwycięstwo z rzędu.

*****

FEN 22: Grabowski vs. Guelke – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button