Wyniki Babilon MMA 13: Brzeski vs. Piwowarski

Wyniki gali Babilon MMA 13, którą zwieńczył pojedynek pomiędzy Łukaszem Brzeskim i Michałem Piwowarskim.

W pierwszej rundzie walki wieczoru Łukasz Brzeski (8-1-1) kilka razy znalazł się w dużych tarapatach po zainkasowaniu ciosów Michała Piwowarskiego (3-2), ale Berserker zmiast rozbijać, poszukał obaleń – bez powodzenia.

W drugiej rundzie Brzeski utrzymał się na nogach po próbie obalenia ze strony Piwowarskiego – przytrzyując się siatki, czego nie zauważył sędzia – następnie zdobywając dominującą pozycję i ubijając wymęczonego rywala uderzeniami z góry.

W co-main evencie gali Sylwester Miller (9-3) porozbijał na pełnym dystansie Piotra Kamińskiego (5-4), długimi fragmentami dominując rywala z góry.

Sebastian Rajewski (8-5) miał w pierwszej rundzie sporo problemów w parterze z Mariuszem Mazurem (5-2), ale gdy wrócił na nogi, jego przewaga nie podlegała dyskusji.

W drugiej rundzie Rajewski dobrze bronił się przed coraz bardziej desperackimi próbami obaleń ze strony okrutnie zmęczonego już rywala. W końcu zaskoczył Mazura brutalnym kopnięciem na głowę, po którym ten runął na deski bez życia.

Dla 28-latka jest to czwarte zwycięstwo z rzędu, w tym drugie przez ciężki nokaut kopnięciem na głowę lewą nogą.Po walce toczonej długimi fragmentami w klinczu Piotr Kalenik (8-4) w końcówce pierwszej rundy rozbił na siatce Patryka Rogoża (10-5) kolanami i ciosami.

Dla białostoczanina jest to najcenniejsze zwycięstwo w zawodowej karierze – po raz pierwszy pokonał rywala z dodatnim bilansem.

21-letni Patryk Kaczmarczyk (3-0) zaprezentował znakomitą formę, dominując na pełnym dystansie Krystiana Krawczyka (4-3).

Radominin pokazał dobrą, kreatywną, luźną stójkę, świetną defensywę zapaśniczą oraz mocną grę z góry – chętnie wykluczał ręce rywala, podbierał nogi, świetnie utrzymywał się na górze. Wszystko uzupełnił o odrobinę prowokacji.

Ostatecznie wygrał jednogłośną decyzją sędziowską (2 x 30-27, 30-26), broniąc nieskazitelnego bilansu.
Wyniki Babilon MMA 13

Walka wieczoru

120 kg: Łukasz Brzeski (8-1-1) pok. Michała Piwowarskiego (3-2) przez TKO (GNP), R2

Karta główna

65 kg: Sylwester Miller (9-3) pok. Piotra Kamińskiego (5-4) jednogłośną decyzją (3 x 30-26)
71 kg: Sebastian Rajewski (8-5) pok. Mariusza Mazura (5-2) przez KO (wysokie kopnięcie), R2
93 kg: Piotr Kalenik (8-4) pok. Patryka Rogoża (10-5) przez TKO (kolana i uderzenia), R1
68 kg: Patryk Kaczmarczyk (3-0) pok. Krystiana Krawczyka (4-3) jednogłośną decyzją (2 x 30-27, 30-26)
66 kg: Piotr Kacprzak (3-2) pok. Michała Folca (4-3) jednogłośną decyzją (3 x 30-27)

Semi-pro

68 kg: Krystian Kasperek vs. Grzegorz Rutkowski
Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply