Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatPolskie MMARosyjskie MMA

Wyniki ACA 96: w cieniu kontrowersji Marcin Held wypunktował Diego Brandao

W cieniu kontrowersji spowodowanych nieudolnością sędziego Marcin Held wypunktował Diego Brandao podczas łódzkiej gali ACA 96.

Marcin Held (26-7) pokonał zaprawionego w bojach Diego Brandao (24-14), choć nie obyło się bez sporych kontrowersji w rundzie pierwszej – a to z uwagi na niebu obrzydły błąd sędziego.

Brazylijczyk rozpoczął agresywnie, prawicą próbując urwać Heldowi głowę. Latające kolano Brandao! Trafia, ale Held wykorzystuje okazję i przenosi walkę do parteru. Brazylijczyk unieruchamia go jednak w gardzie, a sędzia szybko podnosi walkę do stójki. Dobry lewy sierp agresywnie nastawionego Brazylijczyka. Polak próbuje serii jabów, ale nie trafia. Lowking Brandao. Kapitalna kombinacja lewego na schaby i prawego na głowę w wykonaniu Brazylijczyka! Held na deskach! Sędzia wkracza do akcji, chwyta Diego w pasie! Brandao zatrzymuje się! Sędzia jednak nakazuje kontynuację! Co to było?

Uderzenia z góry w wykonaniu Diego, Marcin szuka ataku na nogę! Brandao spokojnie się wydostaje i spuszcza bomby na głowę Polaka! Blisko przerwania! Held jednak nadal w grze! Ponownie wybiera nogę Brazylijczyka, ale ten ze stoickim spokojem wyrywa ją i walka wraca na nogi. Marcin oddycha ciężko. Jakby w zwolnionym tempie. Brandao też jednak nie ma już w sobie tyle dynamiki. Tyszanin szuka obalenia pod siatką, ale Brazylijczyk dobrze się broni.

Dobry prawy Polaka na otwarcie drugiej rundy. Marcin idzie po obalenie pod sierpem rywala i finalizuje je. Brandao nadal sfrustrowany zachowaniem sędziego w pierwszej rundzie. Marcin pracuje z półgardy, próbuje przejść do pozycji bocznej. Reprezentant Kraju Kawy odzyskuje jednak gardę. Mija półtorej minuty. Polak pracuje z góry łokciami. Z czasem toruje sobie drogę do pozycji bocznej. Brandao w żółwiu, Held zachodzi mu za plecy, szuka duszenia. Minuta do końca. Brandao dobrze się broni, choć inkasuje uderzenia na głowę.

Już w jednej z pierwszych akcji trzeciej rundy Held nurkuje pod lewym sierpowym Brandao, z łatwością kładąc Brazylijczyka na plecach. Diego z czasem odzyskuje gardę. Już do końca pojedynku Polak utrzymał jednak rywala na dole, kontrolując go dobrze i metodycznie obijając.

Sędziowie wskazali jednogłośnie na Marcina Helda, który wygrywa trzeci pojedynek z rzędu pod flagą ACA.