Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatPolskie MMARosyjskie MMA

Wyniki ACA 96: Łukasz Kopera poddał Łukasza Rajewskiego – VIDEO

Debiutujący w ACA Łukasz Kopera pokonał Łukasza Rajewskiego przez poddanie podczas gali w Łodzi.

Łukasz Kopera (9-3) poddał w trzeciej rundzie Łukasza Rajewskiego (8-6) podczas gali ACA 96 w Łodzi.

Rajewski rozpoczął lepiej, jednym z prawych wstrząsając rywalem. Kopera szybko jednak doszedł do siebie i przeszedł do ostrych ataków. Rajewski dobrze pracuje na nogach. Przepuszcza ataki Dajmosa, szuka kontr – szczególnie podbródka oraz prawego sierpa po zejściu. Raju doskonale balansuje głową, kilka razy wymanewrowując Koperę. Ten jednak nadal naciera, co i rusz rozpuszczając ręce z morderczymi intencjami. Półtorej minuty do końca. Rajewski przenosi walkę do parteru. Z czasem łodzianin wrócił na nogi, ale tam zainkasował kilka ślicznych kontr.

Początek drugiej rundy należał jednak do Dajmosa, który srogim prawym w kontrze na kopnięcie wstrząsnął Rajewskim, potem z klinczu przenosząc walkę do parteru po skontrowaniu próby obalenia ze strony Raja. Dwie minuty do końca. Rajewski cały czas na plecach, choć nie daje sobie zrobić większej krzywdy. Już do końca rundy Kopera utrzymał dominującą pozycję, w końcu będąc też w stanie kilka razy grzmotnąć rywala z góry.

Po 30 sekundach ostatniej odsłony Rajewski przewrócił Koperę, udanie kontrując kopnięcie ze strony rywala. Z czasem jednak Dajmos utorował sobie drogę na nogi, choć pozostał uwięziony pod siatką, gdzie Raju nadal szukał obalenia. Błąd! Kopera chwyta gilotynę! Wciąga Rajewskiego do gardy! Klepanie!

Łukasz Kopera powraca w ten sposób na drogę zwycięstw po porażce w walce o złoto wagi lekkiej FEN z Mateuszem Rębeckim.

Dla Łukasza Rajewskiego jest to już trzecia przegrana z rzędu.