Wyniki ACA 101: Piotr Strus pewnie wypunktował Vitalya Nemchinova

Piotr Strus zdominował w klinczu Vitalya Nemchinowa, odnosząc pewne zwycięstwo podczas gali ACA 101 w Warszawie.

W walce wieczoru gali ACA 101 w Warszawie Piotr Strus (15-5) pewnie wypunktował Vitaliya Nemchinova (10-2).

Zobacz także: McGregor szydzi z porażki Nurmagomedova, kasuje wpisy

Po kilku wymianach na otwarcie walki Strus przypadkowo trafił palcem w oko Nemchinova. Walkę na chwilę przerwano. Po wznowieniu Polak powrócił do okopywania wykrocznej nogi rywala srogimi lowkingami. Ochoczo zmieniający ustawienie Rosjanin z czasem nabrał jednak wiatru w żagle. Trafił dobrymi prostymi i okrężnymi kopnięciami na korpus, dokładając też własne lowkingi.
To Polak wywierał jednak presję, zmuszając rywala do krążenia przy ogrodzeniu. Nemchinov był jednak precyzyjniejszy w szermierce na pięści. W ostatnich kilkudziesięciu sekundach Strus poszukał sprowadzenia i znalazł je, do końca kontrolując rywala z góry.

W drugiej odsłonie warszawiak długimi fragmentami gnębił Nemchinova w klinczu, tam obijając go kolanami i krótkimi uderzeniami. Rosjanin próbował uciekać z niedogodnej pozycji, ale nie był w stanie się uwolnić, inkasując od świetnie – jak zawsze – dysponowanego kondycyjnie Polaka sporo krótkich uderzeń przy ogrodzeniu.

Trzecia runda wyglądała podobnie. Obaj zawodnicy powymieniali się uderzeniami, a następnie Strus ponownie zaprzęgnął do działania klincz i zapasy. Kontrolował Nemchinova pod ogrodzeniem, tam gnębiąc go krótkimi kolanami i uderzeniami.

Werdykt mógł być tylko jeden – wszyscy sędziowie wskazali na Piotra Strusa, który tym samym odnosi drugie z rzędu zwycięstwo pod flagą czeczeńskiej organizacji.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

ACA 101: Strus vs. Nemchinov – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply