Wyniki ACA 101: Elias Silverio zdominował zapaśniczo Aslambeka Saidova

Weteran UFC Elias Silverio pozamiatał zapaśniczo Aslambekiem Saidovem podczas gali ACA w Warszawie.

Elias Silverio (17-4) zdominował zapaśniczo Aslambeka Saidova (23-6) podczas gali ACA 101 w Warszawie.

Zobacz także: McGregor szydzi z porażki Nurmagomedova, kasuje wpisy

Po serii wymian na otwarcie walki – Czeczen wypadł w nich lepiej – Brazylijczyk zaprzęgnął do działania zapasy, przez kilka minut kontrolując Saidova z góry i w klinczu.
Nie wyprowadził jednak w zasadzie żadnej ofensywy, choć uniemożliwił Czeczenowi powrót na nogi.

W drugiej rundzie Silverio nadal dominował zapaśniczo. Saidov miał dobry moment, gdy zaatakował balachą z pleców, ale Brazylijczyk powstrzymał tę próbę, kontrolując rywala i tym razem – w przeciwieństwie do pierwszej rundy – od czasu do czasu zrzucając uderzenia z góry.

Również ostatnie pięć minut stało pod znakiem dominacji zapaśniczej Eliasa Silverio, który za czasów występów w UFC rywalizował w kategorii lekkiej. W ostatnich sekundach Brazylijczyk spróbował zajść Czeczenowi za plecy, tracąc dominującą pozycję, ale wybronił się przed desperacką już na tym etapie próbą gilotyny w wykonaniu Saidova.

Sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości, jednogłośnie wskazując na odnoszącego już trzecie z rzędu zwycięstwo Eliasa Silverio. Brazylijczyk czyni tym samym ważny krok w drodze do walki o złoto kategorii półśredniej.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

ACA 101: Strus vs. Nemchinov – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Pingback: ACA 101: Strus vs. Nemchinov - wyniki i relacja - Lowking.pl

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply