UFC

„Wszystko sprowadza się do tego” – Michael Bisping wskazał aspekt, który przesądzi o wyniku walki Jana Błachowicza z Magomedem Ankalaevem na UFC 282

Były mistrz wagi średniej UFC Michael Bisping wziął pod lupę mistrzowskie starcie w wadze półciężkiej pomiędzy Janem Błachowiczem i Magomedem Ankalaevem.
W zeszłym tygodniu na szczycie rozpiski grudniowej gali UFC 282 w Las Vegas doszło do zmiany. Z powodu poważnej kontuzji z walki wieczoru z Gloverem Teixeirą wycofał się Jiri Prochazka, który zrzekł się też tytułu mistrzowskiego wagi półciężkiej.

Trofeum to znalazło się na szali nowego main eventu, w którym rękawice skrzyżują Jan Błachowicz i Magomed Ankalaev. I właśnie szansom obu zawodników na zwycięstwo wstępnie przyjrzał się w najnowszym podcaście były mistrz wagi średniej UFC Michael Bisping.
– Muszę dokładnie przyjrzeć się tej walce, zanim podam wam swój typ, ale… – powiedział Brytyjczyk. – Czuję, że jeśli Jan Błachowicz będzie w stanie powstrzymać obalenia, walka powinna pójść na jego konto. Będzie jednak o to ciężko.

– Magomed jest z Dagestanu. Jest mistrzem Sambo. Wygląda na to, że wszyscy zawodnicy z Rosji, wszyscy z Dagestanu, wszyscy z tamtego rejonu są mistrzami międzynarodowego Sambo. Brzmi fajnie.

– Tak czy inaczej, obalenia będą absolutnie kluczowe. Nie twierdzę, że Magomed nie potrafi walczyć w stójce, ale Błachoiwcz jest bardzo dobry na nogach. Uderza mocniej.– Przez cały obóz trenował pod mańkuta, więc to nie będzie problem. Jan walczył już z wieloma mańkutami. Jan będzie miał też przewagę zasięgu, a Magomed przewagę wzrostu.

– Wszystko sprowadza się więc do tego, czy Błachowicz będzie w stanie utrzymać walkę w stójce. Jeśli to zrobi, oczami wyobraźni widzę zwycięstwo Jana Błachowicza przez nokaut. W przeciwnym razie Magomed będzie go obalał, spróbuje porobić go zapaśniczo.
Tymczasem bukmacherzy wyraźnie faworyzują rozpędzonego serią dziewięciu zwycięstw Dagestańczyka. Kurs na jego zwycięstwo wynosi 1.43, podczas gdy wiktoria Polaka jest wyceniana na 2.83. Walkę obstawić można tutaj.

Cały podcast poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button