„Wielu krytykuje moją kondycję…” – Zabit Magomedsharipov odpowiada krytykom

Rozpędzony serią sześciu zwycięstw i nieukrywający mistrzowskich aspiracji Zabit Magomedsharipov odpowiedział na zarzuty o słabej kondycji.

Niepokonany pod banderą UFC Zabit Magomedsharipov uchodzi za jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników wagi piórkowej. Dagestańczyk może pochwalić się serią sześciu zwycięstw, które pozwoliły mu przedrzeć się na 4. miejsce w rankingu 145 funtów. Wielu wróży mu sięgnięcie po pas mistrzowski już w 2020 roku.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

Jednocześnie jednak nie brakuje też słów krytyki pod adresem 28-latka z Dagestanu. Rzecz bowiem w tym, że od początku swojej przygody z UFC nie wyróżnia się w obszarze kondycyjnym, w trzecich rundach wyraźnie łapiąc już zadyszkę – tak było w każdej z trzech wygranych decyzjami walk, jakie stoczył w oktagonie amerykańskiego giganta.

I właśnie do zarzutów o braki kondycyjne Magomedsharipov odniósł się w najnowszym wpisie na Instagramie, tym razem – w przeciwieństwie do ostatniej walki – nie wyjaśniając ich problemami zdrowotnymi.

Wielu krytykuje moją kondycję, nie biorąc pod uwagę, jak wiele energii może pochłaniać niestandardowa praca w oktagonie. Zawsze dążę do tego, aby zadowolić fanów, ale oczywiście i tak poprawimy funkcjonalność w każdy możliwy sposób.

Efektowna walka czy zwykłe zwycięstwo bez ryzyka? Co waszym zdaniem ważniejsze?

Przed kilkoma dniami Zabit Magomedsharipov zapowiedział wielkie ogłoszenie na 18 kwietnia, co oznaczać może, że właśnie wtedy – tj. podczas gali UFC w Brooklynie, którą uświetni starcie Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem – powróci do oktagonu.
Menadżer Dagestańczyka Rizvan Magomedov nie ukrywa, że jego klient liczy na pojedynek mistrzowski ze zwycięzcą pojedynku Maxa Hollowaya z Alexandrem Volkanovskim, ale jednocześnie wyraził zainteresowanie konfrontacją z Yairem Rodriguezem oraz wygranym lub przegranym z walki Chan Sung Junga z Brianem Ortegą.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Konewa

    1 grudnia 2019 at 18:42

    No mógłby dostać wreszcie kogoś ze ścisłego topu. Na walkę o pas za wcześnie, ale Rodrigez lub zwyciężca CSj vs Ortega ma sens.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply