UFC

Wielki powrót? Zagadkowa wypowiedź Islama Makhacheva nt. możliwej obecności Khabiba Nurmagomedova w narożniku na UFC 302

Khabib Nurmagomedov może stanąć w narożniku Islama Makhacheva podczas gali UFC 302 w Newark, gdzie ten ostatni zmierzy się z Dustinem Poirierem.

Były niepokonany mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov może powrócić do narożnika swojego kompana Islama Makhacheva podczas gali UFC 302 w Newark.

Zakończywszy w 2020 roku zawodową karierę, Dagestański Orzeł skupił się co prawda na swojej rodzinie, ale nadal intensywnie działał w MMA – jako trener, sparingpartner oraz promotor organizacji Eagle FC.

Z czasem jednak – gdy okazało się, że pomimo zakończenia kariery zawodniczej ponad połowę roku spędza poza domem – zawiesił swoją działalność MMA. Przestał między innymi podróżować po świecie ze swoimi podopiecznymi. W narożniku Islama Makhacheva po raz ostatni gościł w październiku 2022 roku, gdy ten pokonał Charlesa Oliveirę, rozsiadając się na mistrzowskim tronie wagi lekkiej.

Sygnały dochodzące z dagestańskiego obozu mogą jednak wskazywać na powrót Dagestańskiego Orła do oktagonu UFC – oczywiście w charakterze cornermana. Poproszony o komentarz w tym temacie w najnowszym wywiadzie udzielonym Sport24, Islam Makhachev nie wykluczył, że tak się stanie.

– Prawdopodobnie zostawię to pytanie bez komentarza – odparł. – Wszystko jest możliwe. Zobaczymy. Oczywiście jednak, gdy jest w moim narożniku, jest znacznie lepiej.

– Mam aktualnie trzech sekundantów. Muslima (Amiroslanova), który jest ze mną na wszystkich walkach, Javiera (Mendeza) oraz Islama Mamedova.

Dwa tygodnie temu Khabib dołączył do obozu Islama w New Jersey. Ten ostatni żartuje, że przybycie Khabiba oznacza początek najcięższego okresu przygotowawczego, bo Orzeł litości dla swoich zawodników nigdy nie miał.

Jaką konkretnie rolę Khabib Nurmagomedov pełni w obozie przygotowawczym Islama Makhacheva przed jego starciem z Dustinem Poirierem, które odbędzie się już 1 czerwca na UFC 302 w Newark?

– Pracujemy z nim dużo nad różnymi pozycjami – powiedział Islam. – Oddajemy jakieś pozycje i musimy pracować. Czasami on sam zajmuje tę pozycję i musimy pracować, żeby się wydostać.

– Gdy przyjechał, to na początku robiliśmy jakieś sparingi, ale teraz jest już za ciężki.

Czy natomiast Khabib Nurmagomedov stanie ostatecznie w narożniku Islama Makhacheva na UFC 302. Tego póki co nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że w narożniku Dustina Poiriera znajdzie się pomagającym mu od kilku tygodni Mateusz Gamrot, co Amerykanin ogłosił w piątek.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button