„Wiek to tylko liczba” – menadżer Andersona Silvy zapowiada przedłużenie kontraktu z UFC

Menadżer byłego dominatora kategorii średniej Andersona Silvy zapowiedział rychłe przedłużenie umowy Brazylijczyka z UFC.

Gdy w 2012 roku mający wówczas na karku już 37 lat Anderson Silva podpisywał nowy, obejmujący aż dziesięć walk kontrakt z UFC, nie brakowało fanów oraz ekspertów większych i mniejszych, którzy unosili wysoko brew, mocno powątpiewając, aby Brazylijczyk kiedykolwiek tenże kontrakt wypełnił.

Zobacz także: Michał Oleksiejczuk zainteresowany walką z trzema Brazylijczykami

Dziś natomiast, siedem lat i siedem walk później, 44-letni Pająk szykuje się do… podpisania nowej umowy z amerykańskim gigantem! A przynajmniej na to wskazują słowa jego menadżera Jorge Guimaraesa.

Absolutnie nie jesteśmy blisko emerytury.

– zapewnił.

Nadal ma w sobie mnóstwo ognia. Ma bardzo wysokie oktagonowe IQ i wie, jak trenować odpowiednio. Wiek to tylko liczba. Nigdy nie brał narkotyków, nigdy nie pił. Jest perfekcyjnie zdrów. Myślę, że jest w najlepszej formie w karierze.

W obowiązującym kontrakcie Brazylijczykowi pozostały jeszcze trzy walki, wliczając tę, którą stoczy dziś w Rio de Janeiro z Jaredem Cannonierem podczas gali UFC 237.

Dopytywany o dalszą karierę w rozmowach z dziennikarzami, Silva pozostawił sprawę otwartą, nie wykluczając żadnej opcji – choć jednocześnie zapewnił, że zamierza wypełnić obowiązujący kontrakt i to nie podlega żadnej dyskusji. Czy jednak podpisze nowy – tego nie wie.

Guimaraes stawia jednak sprawę jasno.

Umowa z całą pewnością zostanie przedłużona.

– powiedział menadżer.

Już o tym rozmawialiśmy i Dana White jest zainteresowany. Zresztą popatrzcie na poruszenie, jakie wywołuje to w Brazylii. UFC jest zainteresowane. Nadchodzą dobre czasy.
Sklasyfikowany na 14. miejscu w rankingu wagi średniej Pająk w ostatnich sześciu latach wygrał jeden tylko pojedynek – z Derekiem Brunsonem. Ostatnio był widziany w akcji podczas lutowej gali UFC 234 w Melbourne, gdzie przegrał jednogłośną decyzją z Israelem Adesanyą.

*****

Typowanie UFC 237: Namajunas vs. Andrade

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply