Polskie MMAUFC

„Widzieliśmy to u Khabiba!” – Cormier i Cruz pod wrażeniem rzadkiej techniki zapaśniczej Gamrota

Daniel Cormier i Dominick Cruz docenili zapaśnicze umiejętności Mateusza Gamrota w walce ze Scottem Holtzmanem.

Gdy w zeszłorocznym debiutanckim starciu w UFC z Guramem Kutateladze Mateusz Gamrot kilka razy efektownie przewrócił Gruzina, komplementów nie oszczędził mu komentujący wówczas galę były podwójny mistrz i wyborny zapaśnik Daniel Cormier.

– Ten Gamrot… – powiedział wówczas Daniel. – Mateusz Gamrot jest gościem, którego lubię oglądać, bo koleś umie zapasy. Naprawdę potrafi robić zapasy!

Okazuje się, że nie inaczej było przy okazji sobotniej walki Gamera ze Scottem Holtzmanem w ramach gali UFC on ABC 2 w Las Vegas, którą DC komentował wspólnie z Dominickiem Cruzem i Jonem Anikiem.
Uwagę Cormiera i Cruza – dwóch zawodników o bardzo mocnych korzeniach zapaśniczych – przykuły mianowicie zejścia do kostki w wykonaniu Gamrota. Technika ta nie jest bowiem często spotykana w oktagonie UFC i ogólnie w MMA.

– I znowu! – krzyknął Cormier, gdy Gamrot zszedł do kostki Holtzmana, następnie przechodząc wyżej, podbierając nogę rywala i efektownie go przewracając. – O! Piękne przejście!
– To było ładne – zawtórował mu Cruz.

– To było ładne! – kontynuował Daniel. – Zszedł do nogi z głową do środka, potem wystawił ją na zewnątrz, przechodząc wyżej. Następnie przestawił Holtzmana do lewej, kończąc zejściem do obu nóg i obaleniem Holtzmana z prawej. To było fantastyczne!

– To było już jego drugie zejście do kostki w tej walce – powiedział Dominick. – Za pierwszym razem też zszedł do kostki. Nie widzimy często takich zejść. Raz na jakiś czas się tylko zdarza. Widzieliśmy to u Khabiba, ale najczęściej widzimy zejścia na wysokości kolana albo krocza. Prawda, DC?

– Tak. Bo nie ma butów, prawda?

– Tak.– Generalnie wydaje się, że jeśli schodzisz do kostki, to po prostu goście skręcają nogę i kopią, bo nie masz buta, który pomógłby ci wybrać nogę.

– Jednak póki co u niego to działa.

Daniel Cormier odrobinę pomieszał jednak fakty, bo przy okazji przedstawionej wyżej akcji Mateusz Gamrot zszedł do kostki z głową na zewnątrz. Niewykluczone, że DC przyzwyczaił się do podobnych obaleń ze strony wspomnianego Khabiba Nurmagomedova, który nurkował do kostek rywali z głową wewnątrz.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

– Za każdym razem, gdy (Holtzman) osadza stopy, szukając bomb, widzimy to zejście, które przed chwilą pokazał ponownie – powiedział Cruz w drugiej rundzie, gdy Gamrot ponownie zszedł rywalowi do kostki. – Zejście do nogi z głową na zewnątrz, a potem przejście do jednej nogi wyżej. Bardzo sprawne w wykonaniu Gamrota.
Zejścia do kostki to od lat firmowa technika kudowianina. Z sukcesami stosował ją jeszcze za czasów występów w KSW, gdzie sięgnął po mistrzostwa wag lekkiej i piórkowej. Jeśli nie był w stanie sfinalizować obalenia zejściem do kostki, wówczas wybrawszy nogę rywala, płynnie przechodził do innych technik zapaśniczych celem przeniesienia walki na dół.

Gamer ustrzelił Scotta Holtzmana w drugiej rundzie kombinacją 1-2. Nie ulega wątpliwości, że zapaśnicze zagrożenie, jakie stanowił w oktagonie, miało niemałe znaczenie w jego sukcesach stójkowych oraz przy końcowej akcji.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Dyrygent oktagonu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button