UFC

Whittaker vs. Cannonier i Volkov vs. Harris dodane do UFC 254

Kluczowe dla rozgrywki mistrzowskiej w wadze średniej starcie Roberta Whittakera z Jaredem Cannonierem trafiło do rozpiski październikowej gali UFC 254.

Nie zasypia gruszek w popiele Robert Whittaker (21-5). Pokonawszy ledwie tydzień temu Darrena Tilla, były mistrz powróci do oktagonu 24 października, w ramach gali UFC 254 mierząc się z Jaredem Cannonierem (13-4). Najprawdopodobniej będzie to eliminator do walki o złoto.

O zestawieniu doniósł portal ESPN.com, powołując się na sternika UFC Danę White’a.

Wspomnianym zwycięstwem na punkty z Gorylem w Abu Zabi australijski Żniwiarz powrócił do akcji po zeszłorocznej utracie tytułu mistrzowskiego na rzecz Israela Adesanyi, który znokautował go w drugiej rundzie.
Rywalizujący wcześniej w kategoriach ciężkiej i półciężkiej Jared Cannonier przeniósł się w 2018 roku do kategorii średniej, co okazało się strzałem w dziesiątkę. W swoim pierwszym występie w nowej dywizji znokautował Davida Brancha, później przez techniczny nokaut pokonując Andersona Silvę. Ostatnio był widziany w akcji we wrześniu ubiegłego roku, w ramach gali UFC w Kopenhadze nokautując w drugiej rundzie Jacka Hermanssona.

Do oktagonu Killa Gorilla miał powrócić w marcu tego roku, krzyżując pięści właśnie z Robertem Whittakerem, ale Australijczyk wycofał się z walki. Amerykanin zerwał natomiast mięsień piersiowy, będąc zmuszonym poddać się rekonwalescencji.

Trudno wskazać tutaj faworyta, ale mając na uwadze, że Robert Whittaker w starciu z Darrenem Tillem potwierdził, że nadal drzemie w nim mistrzowski potencjał, podczas gdy Jared Cannonier ma już na karku 36 lat i będzie to dla niego powrót po ponad rocznej przerwie i kontuzji, wydaje się, że to wszechstronniejszy – zapasy! – Australijczyk ma na papierze odrobinę więcej szans na zwycięstwo. Trudno jednak skreślać tutaj Amerykanina, który posiada mocną defensywę zapaśniczą, szybkie i ciężkie ręce oraz atomowe lowkingi na wysokości łydki.Przewidywane kursy bukmacherskie:

Robert Whittaker – 1.65
Jared Cannonier – 2.20

Wstępny typ:

Robert Whittaker

Kilka dni temu do rozpiski gali UFC 254 dodano też starcie w kategorii ciężkiej pomiędzy walczącymi o powrót na zwycięskie tory po ostatnich porażkach Alexandrem Volkovem (31-8) – przegrał na punkty z Curtisem Blaydesem – oraz Walterem Harrisem (13-8) – przegrał przez nokaut z Alistairem Overeemem.
Jeśli Rosjanin przetrwa pierwszą rundę – wtedy Harris będzie najgroźniejszy – prawdopodobnie przejmie z czasem stary walki w swoje ręce z uwagi na lepszą kondycję. Pomóc Volkovowi mogą też gabaryty, bogatszy arsenał stójkowy oraz – w ostateczności – lepszy parter.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Alexander Volkov – 1.50
Walter Harris – 2.50

Wstępny typ:

Alexander Volkov

Rozpiska UFC 254

Walka wieczoru

155 lbs: Khabib Nurmagomedov (28-0) vs. Justin Gaethje (22-2) – o pas mistrzowski

Pozostałe

185 lbs: Robert Whittaker (21-5) vs. Jared Cannonier (13-4)
265 lbs: Alexander Volkov (31-8) vs. Walter Harris (13-8)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Pie*doliłem trzy po trzy” – Marcin Wrzosek kaja się za swoje słowa, przeprasza Borysa Mańkowskiego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button