BellatorPrideRizin Fighting FederationUFC

Wanderlei Silva zapowiada powrót na ring!

Brazylijska legenda zapowiada powrót do ringu, najprawdopodobniej pod banderą japońskiej organizacji Rizin FF!

Legendarny Wanderlei Silva zapowiada powrót do sportu. Brazylijczyk na swoim profilu na Facebooku opublikował poniższe zdjęcie z szefem japońskiej organizacji Rizin FF, Nobuyuki Sakakibarą.

wanderlei_silva

Opatrzył je też komentarzem:

Spotkałem się z Sakakibarą, promotorem RIZIN i byłego PRIDE tutaj w Teksasie! Niedługo będę miał dobrą nowinę o powrocie na ring!

Szef Rizin FF od kilku tygodni nie ukrywał, że jest zainteresowany podjęciem współpracy z popularnym w Japonii Brazylijczykiem.

39-letni zawodnik został niedawno zwolniony z kontraktu z UFC, co umożliwiło mu podjęcie rozmów z innymi organizacjami o dalszej karierze. Kilka dni temu poznał też wymiar kary za uchylenie się przed kontrolą antydopingową przy okazji niedoszłej walki Chaelem Sonnenem na UFC 175 – Komisja Sportowa z Nevady ukarała go 3-letnim zawieszeniem, co oznacza, że jego występ w Stanach Zjednoczonych jest wykluczony.

Szef organizacji Rizin FF, Nobuyuki Sakakibarą, od dłuższego czasu nie ukrywa, że jest zainteresowany zestawieniem starcia Wanderleia Silvy z Fedorem Emelianenką. Kilka dni temu spotkał się w Rosji z Ostatnim Cesarzem, rozmawiając o możliwościach dalszej współpracy.

Jednak usługami Rosjanina bardzo poważnie jest też zainteresowany szef Bellatora, Scott Coker, współpracujący zresztą z Rizin FF.

Czy wkrótce na japońskiej ziemi może dojść do rosyjsko-brazylijskiego starcia dwóch legend PRIDE?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button