UFC

Walka z Ilią Topurią? Brian Ortega komentuje i zdradza, że „El Matador”… ma już zestawiony pojedynek!

Brian Ortega zabrał głos na temat potencjalnej walki z Ilią Topurią, wyjaśniając, dlaczego jest teraz nierealna.

W ostatnich dniach Brian Ortega powrócił na medialne nagłówki – ale nie z własnej inicjatywy. Rzecz bowiem w tym, że to właśnie jego oraz Josha Emmetta wskazał idący jak burza i niepokonany w zawodowej karierze Ilia Topuria w charakterze swojego przeciwnika na lipcową galę UFC 290 w Las Vegas.

Czy rzeczywiście jest coś na rzeczy? Czy T-City w kolejnej walce zmierzy się z El Matadorem? O to zapytał go The Schmo.

– Widzę, że zawodnicy pokroju Topurii ciągle wyzywają mnie do walki – powiedział Brian. – Dwie sprawy w tym temacie. Po pierwsze, nigdy nikomu nie odmawiam walki. Walczyłem z najlepszymi z najlepszych. Walczyłem z gośćmi, z którymi chciałbyś walczyć.

– Po drugie, nawet nie jestem jeszcze zdolny do walki, więc najpierw pozwól mi się zaleczyć. Najpierw muszę powrócić w ogóle do treningów.

Przygodę z UFC Brian Ortega rozpoczął co prawda w 2014 roku od falstartu – przyłapano go na dopingu – ale później serią sześciu skończeń utorował sobie drogę do walki mistrzowskiej z Maxem Hollowayem. W 2018 roku został jednak rozbity przez Hawajczyka, zawody kończąc z licznymi obrażeniami. Jego rozbrat z oktagonem potrwał prawie dwa lata.

Powróciwszy do akcji w 2020 roku, pokonał w dobrym stylu Chan Sung Junga, ale potem doznał dwóch porażek. W drugim podejściu do pasa zmuszony został uznać wyższość Alexandra Volkanovskiego, a w lipcu zeszłego roku przegrał szybko z Yairem Rodriguezem – a to za sprawą kontuzji ramienia, po której nie doszedł jeszcze do pełnej sprawności.

– Jeśli trzeba, chętnie nauczę kogoś pokory – powiedział Ortega. – Gdy zapracują, żeby dojść tutaj, gdzie jestem, zapraszam. Ale nie załatwisz sobie do tego szczekaniem. Tu się walczy. Gadką pewnego poziomu nie przekroczysz i w końcu będziesz musiał walczyć.

– Wiem, że ma już zestawioną walkę, więc dobra jego. Jeśli przedrze się wyżej, możemy się bić. Wychodzę do każdego, do kogo każe mi wyjść mój menadżer. Jestem gotowy. Nigdy nie unikałem walki i nie mogę się doczekać powrotu.

Póki co o wspomnianej przez Ortegę kolejnej walce sklasyfikowanego na 9. miejscu w rankingu Topurii nic nie wiadomo. Kto wie, czy nie chodzi jednak o wspomnianego przez hiszpańskiego Gruzina Josha Emmetta, który ostatnio w starciu o tymczasowy pas przegrał z kretesem z Yairem Rodriguezem.

Cała rozmowa z Brianem Ortegą poniżej.

Ten sondaż jest zakończony (od 1 rok).

Ilia Topuria vs. Josh Emmett - kto wygra?

Ilia Topuria
91.75%
Josh Emmett
8.25%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button