UFC

Walka z Ilią Topurią? Brian Ortega komentuje i zdradza, że „El Matador”… ma już zestawiony pojedynek!

Brian Ortega zabrał głos na temat potencjalnej walki z Ilią Topurią, wyjaśniając, dlaczego jest teraz nierealna.
W ostatnich dniach Brian Ortega powrócił na medialne nagłówki – ale nie z własnej inicjatywy. Rzecz bowiem w tym, że to właśnie jego oraz Josha Emmetta wskazał idący jak burza i niepokonany w zawodowej karierze Ilia Topuria w charakterze swojego przeciwnika na lipcową galę UFC 290 w Las Vegas.

Czy rzeczywiście jest coś na rzeczy? Czy T-City w kolejnej walce zmierzy się z El Matadorem? O to zapytał go The Schmo.

– Widzę, że zawodnicy pokroju Topurii ciągle wyzywają mnie do walki – powiedział Brian. – Dwie sprawy w tym temacie. Po pierwsze, nigdy nikomu nie odmawiam walki. Walczyłem z najlepszymi z najlepszych. Walczyłem z gośćmi, z którymi chciałbyś walczyć.
– Po drugie, nawet nie jestem jeszcze zdolny do walki, więc najpierw pozwól mi się zaleczyć. Najpierw muszę powrócić w ogóle do treningów.

Przygodę z UFC Brian Ortega rozpoczął co prawda w 2014 roku od falstartu – przyłapano go na dopingu – ale później serią sześciu skończeń utorował sobie drogę do walki mistrzowskiej z Maxem Hollowayem. W 2018 roku został jednak rozbity przez Hawajczyka, zawody kończąc z licznymi obrażeniami. Jego rozbrat z oktagonem potrwał prawie dwa lata.

Powróciwszy do akcji w 2020 roku, pokonał w dobrym stylu Chan Sung Junga, ale potem doznał dwóch porażek. W drugim podejściu do pasa zmuszony został uznać wyższość Alexandra Volkanovskiego, a w lipcu zeszłego roku przegrał szybko z Yairem Rodriguezem – a to za sprawą kontuzji ramienia, po której nie doszedł jeszcze do pełnej sprawności.

– Jeśli trzeba, chętnie nauczę kogoś pokory – powiedział Ortega. – Gdy zapracują, żeby dojść tutaj, gdzie jestem, zapraszam. Ale nie załatwisz sobie do tego szczekaniem. Tu się walczy. Gadką pewnego poziomu nie przekroczysz i w końcu będziesz musiał walczyć.– Wiem, że ma już zestawioną walkę, więc dobra jego. Jeśli przedrze się wyżej, możemy się bić. Wychodzę do każdego, do kogo każe mi wyjść mój menadżer. Jestem gotowy. Nigdy nie unikałem walki i nie mogę się doczekać powrotu.

Póki co o wspomnianej przez Ortegę kolejnej walce sklasyfikowanego na 9. miejscu w rankingu Topurii nic nie wiadomo. Kto wie, czy nie chodzi jednak o wspomnianego przez hiszpańskiego Gruzina Josha Emmetta, który ostatnio w starciu o tymczasowy pas przegrał z kretesem z Yairem Rodriguezem.

Cała rozmowa z Brianem Ortegą poniżej.

This poll has ended (since 1 month).

Ilia Topuria vs. Josh Emmett - kto wygra?

Ilia Topuria
91.75%
Josh Emmett
8.25%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button