UFC

Dwaj rywale z Top 5 zaproponowani Ilii Topurii na lipcową galę UFC 290!

Trener Ilii Topurii zdradził, że jego podopieczny otrzymał propozycje walk z dwoma zawodnikami z Top 5 dywizji na okoliczność gali UFC 290.

Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa Ilia Topuria może niebawem stanąć do największego wyzwania w swojej sportowej karierze. Jego trener Jorge Climent zdradził, że na okoliczność gali UFC 290, która odbędzie się 8 lipca w Las Vegas, El Matador otrzymał oferty walk z dwoma byłymi pretendentami do pasa mistrzowskiego.

Niepokonany w zawodowej karierze hiszpański Gruzin – może pochwalić się bilansem 13-0 – ma na koncie pięć zwycięstw pod sztandarem amerykańskiego giganta, w tym cztery przed czasem. Ostatnio był widziany w akcji w grudniu zeszłego roku, koncertowo demolując i poddając niepokonanego wcześniej Bryce’a Mitchella. Wiktorią tą zapewnił sobie awans na 9. miejsce w rankingu kategorii piórkowej.

Przy okazji kolejnej wizyty w oktagonie nieukrywający mistrzowskich aspiracji El Matador może dołączyć do rajdu o najwyższe laury w dywizji. Jeśli bowiem nie rozmija się z rzeczywistością jego trener Jorge Climent, to rywalem Gruzina na okoliczność lipcowej gali UFC 290 będzie jeden z dwóch byłych pretendentów do złota – Brian Ortega lub Josh Emmett. Wypowiedzi trenera Ilii Topurii przytoczył dziennikarz Alvaro Colmenero.

Sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu T-City nie ma ostatnio najlepszej passy – przegrał bowiem walki z Yairem Rodriguezem i Alexandrem Volkanovskim. Ostatnie zwycięstwo w karierze odniósł w 2020 roku, pokonując Chan Sung Junga.

Okupujący 5. pozycję w klasyfikacji Josh Emmett był ostatnio widziany w akcji w lutym tego roku, ulegając przez poddanie w starciu o tymczasowy pas Yairowi Rodriguezowi. Tym samym jego seria pięciu zwycięstw – miedzy innymi z Calvinem Kattarem – dobiegła końca.

Ten sondaż jest zakończony (od 1 rok).

Z kim faworyzowałbyś Ilię Topurię?

Z oboma
58.03%
Tylko z Emmettem
22.80%
Tylko z Ortegą
13.21%
Z żadnym
5.96%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button