KSWPolskie MMA

Czy rozważyłby pojedynek z Don Kasjo? „To jest bardzo dobry pięściarz”

Mamed Khalidov wypowiedział się na temat potencjalnego starcia z Kasjuszem Życińskim.
Były mistrz kategorii średniej i półciężkiej KSW oraz jedna z legend nadwiślańskiej sceny MMA Mamed Khalidov od dawna powtarzał, że rozważyłby walkę dla freakowej organizacji pod jednym warunkiem – że stawałby w szranki ze sportowcem z krwi i kości.

Co natomiast powiedziałby na potencjalną konfrontację z… „pół-freakiem”? O to w najnowszym wywiadzie zapytał Czeczena Michał Rogoziński z Illegal TV.
– Nie ma takiej opcji, żebym walczył z pół-freakiem – odparł jednoznacznie Mamed. – Mówiłem to od początku i będę się tego trzymał. Nie będę się mierzył… Potrzebuję wyzwania.

Pytanie o „pół-freaka” nie padło przypadkowo. Rozprawiwszy się bowiem w zeszłym tygodniu z Popkiem Rakiem, zainteresowanie starciem z Mamedem Khalidovem – a konkretniej zwycięzcą jego pojedynku z Mariuszem Pudzianowskim – w rozmowie z Hubertem Mściwujewskim wyraził Kasjusz Życiński, lepiej znany jako Don Kasjo.

– Don Kasjo chyba ma dużo walk amatorskich – powiedział Mamed. – To jest bardzo dobry pięściarz.

Czy zatem Khalidov rozważyłby w przyszłości pójście w tany z Życińskim?

– W ogóle nie myślałem nad tym – zadumał się Czeczen. – Jest to typowy sportowiec?– Nie wiem. Musiałbym się przyjrzeć. Przewijając gdzieś, widziałem go. Nie powiem, że go nie znam. Widziałem go. Widziałem jego walkę z Wrzoskiem, tak?

– Te walki (z Wrzoskiem i Parke’iem) widziałem. Wyglądał jak prawdziwy pięściarz. 100-procentowy pięściarz.

– A poza tym co tam po konferencjach ciśnie, to też widziałem. Ale, jak mówię, nie wiem, jak do tego podejść. Nie zastanawiałem się.
Wydaje się, że jeśli kiedykolwiek pojedynek Khalidova z Życińskim miałby nabrać realnych kształtów, to wyłącznie w formule pięściarskiej. Don Kasjo nie para się bowiem MMA, podczas gdy Czeczen zawsze na pięściarskie walki pozostawał otwarty, niezwykle zresztą sztukę tę sobie ceniąc.

Jednak obecnie niewidziany w akcji od zeszłorocznej porażki z Roberto Soldiciem Mamed Khalidov skupia się wyłącznie na hitowym medialnie starciu z Mariuszem Pudzianowskim, które zwieńczy galę XTB KSW 77. Wydarzenie odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach.

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button